12.08.2008

Informatyka we franczyzie

W każdej sieci franczyzowej potrzebna jest odpowiednia struktura informatyczna, która wspomaga działanie biznesu.

Marka, promocja i wiedza o biznesie, jaką dostają franczyzobiorcy, to niewątpliwie najważniejsze korzyści, jakie oferuje im sieć. Obok nich ważnym wsparciem jest również odpowiednio dobrany sprzęt i oprogramowanie, które umożliwia sprawne zarządzanie placówką i stałą komunikację z franczyzodawcą. Nie zapomnieli o tym również krakowscy Benedyktyni, podczas uruchamiania swojej sieci. Dlatego sieć Produkty Benedyktyńskie zleciła firmie ESC zaprojektowanie i uruchomienie serwerowni, która będzie w stanie obsłużyć całą sieć od strony komunikacyjnej.

Ważnym wsparciem jest odpowiednio dobrany sprzęt i oprogramowanie, które umożliwia sprawne zarządzanie placówką i stałą komunikację z franczyzodawcą.

Każdy sklep sieci Produkty Benedyktyńskie korzysta z pracującego na serwerach Benedicite programu on-line, co daje możliwość szybkiej wymiany informacji dotyczącej gospodarki magazynowej. Raporty dotyczące sprzedaży, asortymentu, bądź dowolne konfigurowane przez użytkownika pozwalają na uzyskanie informacji zaraz po zdarzeniu.

Benedyktyni i ESC cały czas szukają możliwości rozwoju. Obecnie przygotowywany jest system lojalnościowy dla klientów sieci Benedicite. Promocyjnym wsparciem dla sieci jest strona internetowa, na której można znaleźć dostępne produkty i promocje oraz adresy sklepów.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora