21.08.2008

Luksus według Mazgaja

W listopadzie Jerzy Mazgaj uruchomi w Warszawie sklep odzieżowy Kenzo.

To już drugie podejście biznesmena do marki należącej do grupy Louis Vuitton. Jerzy Mazgaj, który stworzył grupę luksusowych marek Paradise Group, uruchomił pierwszy sklep z logo Kenzo w 1999 r. Jednak po pięciu latach wygasła mu umowa najmu lokalu i biznes musiał zamknąć. Był to jedyny sklep Kenzo w kraju, dlatego po jego likwidacji marka zniknęła z polskiego rynku.

Jerzy Mazgaj, prezes Alma Market Fot. Alma Market

W Polsce Jerzy Mazgaj kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi markami.

Po czterech latach Jerzy Mazgaj ponownie uruchamia sklep Kenzo, bowiem - jak sam twierdzi - kolekcje tej marki podobały się Polakom. Pierwsi klienci będą mogli dokonać zakupów jeszcze w listopadzie 2008 r., kiedy punkt zostanie otwarty.

Na Kenzo jednak Mazgaj nie zamierza poprzestać. W planach ma także rozwój innej marki z portfolio LVMH (Louis Vuitton), DKNY. Pierwsze sklepy mają powstać w Poznaniu i Warszawie.

W Polsce Jerzy Mazgaj kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi markami. W latach 90. stworzył odzieżową grupę Paradise Group, która rozwija w kraju takie brandy jak Ermenegildo Zegna czy Hugo Boss. Niedawno o krakowskim biznesmenie znów było głośno przy okazji przejęcia W.Kruka przez Vistulę & Wólczankę. Po tej fuzji Mazgaj chciałby połączenia grupy ze swoją spółką Alma Market, za pośrednictwem której kontroluje Paradise Group.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora