25.08.2008

ING Bank Śląski przekroczył setkę

ING Bank Śląski otworzył w Gorzowie Wielkopolskim nową placówkę. To 101. punkt partnerski w sieci banku.

- Otwieramy nowe placówki, aby być coraz bliżej klientów i ułatwiać im dostęp do naszych produktów i usług. Rozszerzając sieć dystrybucji poprzez placówki franczyzowe chcemy również wzmocnić możliwości sprzedażowe banku. Liczba placówek partnerskich na terenie kraju przekroczyła już 100 - mówi Grażyna Sipińska, dyrektor regionalny ds. detalicznych w regionie północno-zachodnim w ING Banku Śląskim.

W sumie sieć ING Banku Śląskiego liczy już 431 placówek, w tym 101 oddziałów partnerskich. Nowe placówki partnerskie wyróżnia inny niż dotychczas model organizacji i funkcjonowania. Główną rolą pracowników w oddziale partnerskim jest doradzanie klientom przy wyborze produktów finansowych oraz ich sprzedaż. Natomiast wszelkich transakcji można dokonać samodzielnie za pomocą urządzeń bankowości elektronicznej. Utworzenie samoobsługowej strefy transakcyjnej pozwala wyeliminować obrót gotówkowy między klientami a pracownikami placówki. W jednostce nie ma punktu kasowego. Jego funkcja w całości została przejęta przez bankomat, wpłatomat oraz dostęp do serwisu INGBankOnLine oraz HaloŚląski i Call Center.

Przedstawiciele banku ING twierdzą, że dzięki zastosowaniu takich rozwiązań zwiększa się bezpieczeństwo i obniża koszt funkcjonowania placówki. Jednocześnie zostaje zachowana pełna funkcjonalność jednostki bankowej, która może obsługiwać zarówno klientów indywidualnych jak i małe firmy.

(smoli)