29.08.2008

Porcelana pod nową marką

Villeroy&Boch wprowadza na polski rynek nową markę i planuje kolejne otwarcia.

W Polsce międzynarodowy producent porcelany buduje sieć sprzedaży w oparciu o system partnerski. W chwili obecnej pod marką Villeroy&Boch działa jedna placówka własna (sklep typu outlet w Piasecznie) oraz 36 partnerskich.

Porcelna Villeroy & Boch

Obecnie oferta porcelany stołowej Villeroy&Boch sprzedawana jest w ponad 125 krajach i w ponad 8 tys. punktach sprzedaży na świecie.

- W tym roku wprowadzamy do Polski drugą markę – Vivo. Do 2015 roku chcemy otworzyć 39 salonów House of Villeroy&Boch, cztery sklepy outletowe, 36 punktów sprzedaży sieci Vivo oraz 93 sklepy typu shop in shop – wylicza Piotr Szmidt, dyrektor regionalny Villeroy&Boch. - Do końca 2008 roku planujemy uruchomić 10 punktów sprzedaży Villeroy&Boch oraz 16 Vivo zlokalizowanych głównie w galeriach handlowych, m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, w Poznaniu i Białymstoku.

Potencjalny partner może otworzyć sklep House of Villeroy&Boch, w którym 70-80 proc. asortymentu stanowi oferta firmowa, a uzupełnieniem są artykuły innych marek m.in. Kitchen Aid i WMF. W tym przypadku wymagana powierzchnia sklepu waha się od 80 do 120 m2. Lokal powinien mieścić się w dobrym centrum handlowym lub przy głównej ulicy.

Inną propozycją dla partnerów jest stoisko w sklepie wielomarkowym na terenie dobrego centrum handlowego bądź przy głównej ulicy, gdzie powierzchnia stoiska musi być odpowiednia do ilości prezentowanego towaru (minimum 20 m2). Koncern umożliwia również uruchomienie stoiska marki Vivo i Villeroy&Boch w sklepie np. z odzieżą dla ludzi młodych lub sklepie wielobranżowym z artykułami ze szkła, porcelany i upominkami. W tym przypadku wymagana powierzchnia handlowa wynosi co najmniej 10 m2. Stoisko sieci może być również uzupełnieniem oferty np. dobrej kwiaciarni – asortyment stoiska o powierzchni min. 6 m2 obejmuje kolekcje serii ręcznie malowanych figurek porcelanowych.

Villeroy&Boch jest producentem porcelany stołowej, szkła, kryształów, sztućców i akcesoriów, jak również ceramiki sanitarnej, mebli łazienkowych, płytek i wyposażenia łazienek Wellness. Międzynarodowy koncern powstał we Francji w 1748 roku – początkowo jako rodzinna pracownia garncarska założona przez François Boch’a. Z czasem, z połączenia sił z niemiecką rodziną Villeroy i pod wspólnym szyldem Villeroy&Boch rozrósł się i zyskiwał coraz większe znaczenie w kraju i za granicą. Obecnie oferta porcelany stołowej Villeroy&Boch sprzedawana jest w ponad 125 krajach i w ponad 8 tys. punktach sprzedaży na świecie. Od 1990 roku firma notowana jest na giełdzie.