03.09.2008

Eurobank na półmetku franczyzy

W Płońsku eurobank otworzył siedemdziesiątą placówkę partnerską. W ten sposób zrealizował połowę z zaplanowanych 140 otwarć franczyzowych.

Siedemdziesiątą placówkę franczyzową eurobanku uruchomiła Bożena Suchodolska - jest to jej druga placówka eurobanku. Pierwszą, od listopada 2007 roku, prowadzi w Pułtusku. Do końca 2009 roku sieć partnerska eurobanku będzie liczyć 140 oddziałów.

Franczyzowe placówki eurobanku otwierane są w miejscowościach o liczbie 15-25 tys. mieszkańców. Funkcjonują pod marką eurobanku i korzystają ze standardowych wizualizacji i materiałów promocyjno-informacyjnych. Eurobank jest obecnie jedynym bankiem, którego partnerzy pracują na rzeczywistym systemie banku. Wszystkie produkty i usługi oferowane przez franczyzobiorców są identyczne jak we własnych oddziałach.

Bardzo pozytywnie oceniamy półtoraroczny okres działalności naszego systemu partnerskiego - wyjaśnia Grzegorz Święch, dyrektor departamentu sprzedaży eurobanku. – Koncept biznesowy placówek jest tak skonstruowany, że partnerzy zarabiają już od pierwszego miesiąca działalności. Dzięki modelowi partnerskiemu mieszkańcy małych miejscowości mają większy dostęp do usług bankowych identycznych, jak w naszych własnych placówkach.

Koszt inwestycji w placówkę eurobanku, waha się od 30 do 75 tys. zł. w zależności od liczby stanowisk oraz kosztów adaptacji lokalu. Centrala banku szacuje, że na prowadzeniu placówki partnerskiej agent może uzyskać dochód od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora