24.09.2008

Bursztyn nad morzem i w górach

Ada Plus, producent biżuterii, planuje otwarcia sklepów na terenie całej Polski.

W ofercie firmy Ada Plus znajdują się wyroby ze srebra oksydowanego z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi oraz biżuteria z bursztynem. Do jej wytwarzania zatrudniani są mistrzowie, którzy od pokoleń pracują w tym fachu.

Aktualnie producent biżuterii współpracuje z 917 partnerami. Wyposaża w swoje gabloty 899 punktów handlowych, a w kolejnych 18 utworzył mini stoiska z biżuterią srebrną. Firma planuje otwierać placówki w miastach powyżej 25 tys. mieszkańców na terenie całej Polski.

– Szukamy sklepów już istniejących lub działających w innych branżach, gdzie biżuteria srebrna będzie dopełnieniem oferty handlowej. Szukamy również osób, które chcą otworzyć tylko sklep jubilerski, nieposiadających doświadczenia w tej branży – mówi Dorota Pietrzak, kierownik regionalny Ada Plus.

Biżuteria firmy sprzedawana jest również na rynku czeskim, słowackim oraz niemieckim i w tych krajach Ada Plus poszukuje kolejnych partnerów handlowych.

Stoiska firmy liczą od 8 do 25 m2 powierzchni i najczęściej są usytuowane przy głównych ulicach miast oraz w małych miejscowościach. Koszt inwestycji w stoisko i zatowarowanie waha się od 40 do 70 tys. zł w zależności od wielkości punktu. Firma nie pobiera żadnych opłat od swoich partnerów, a w ramach współpracy użycza im gabloty i regały do ekspozycji biżuterii, materiały reklamowe, logo firmy, szkolenia oraz certyfikaty jakości i próby probierczej.

(awh)