Zielone światło na przejęcie Plusa

Wtorek
07.10.2008
Jeronimo Martins Dystrybucja otrzymało zgodę UOKiK na połączenie sieci sklepów Biedronka ze sklepami Plus Discount.
 

Podpisanie finalnego kontraktu pomiędzy Jeronimo Martins a grupą Tangelmann ma nastąpić w najbliższym czasie. Zgodnie z decyzją UOKiK, połączenie sklepów Plus i Biedronka wymaga zamknięcia 25 sklepów Plusa i 13 sklepów Biedronki oraz obniżenia powierzchni sprzedaży 3 sklepów Plusa, łącznie o 692 metry kwadratowe.

- Decyzja UOKiK wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Grupy Jeronimo Martins – mówi Luis Palha da Silva, prezes Jeronimo Martins Group. - Umożliwia dotrzymanie planowanych na 2008 rok założeń rozwoju firmy i zamknięcie tego okresu liczbą 1300 sklepów Biedronka w Polsce - dodaje.

Nowo pozyskane sklepy, funkcjonujące do tej pory w sieci Plus dołączą do 1115 istniejących w Polsce sklepów Biedronka, w których zatrudnionych jest ponad 22,5 tysiąca pracowników. Dyskonty Biedronka znajdują się w blisko 500 miastach.

- Integracja sieci Plus z Biedronką to ważny krok w naszym rozwoju. To także potwierdzenie konsekwentnych działań zmierzających do wzmocnienia pozycji na rynku spożywczego handlu detalicznego – mówi Pedro Pereira da Silva, dyrektor generalny Jeronimo Martins Dystrybucja.

Wartość transakcji z grupą Tangelmann, do której należą sklepy Plus, wyniosła 320 mln euro i dotyczy również przejęcia przez Jeronimo Martins 76 sklepów w Portugalii. Specjaliści oceniają, że konsolidacja polskiego handlu detalicznego będzie kontynuowana, a na rynku będzie coraz mniej marek handlowych. Twierdzą, że przejęcia i powstawanie coraz większych sieci są korzystne dla konsumentów.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.