07.10.2008

Zielone światło na przejęcie Plusa

Jeronimo Martins Dystrybucja otrzymało zgodę UOKiK na połączenie sieci sklepów Biedronka ze sklepami Plus Discount.

Podpisanie finalnego kontraktu pomiędzy Jeronimo Martins a grupą Tangelmann ma nastąpić w najbliższym czasie. Zgodnie z decyzją UOKiK, połączenie sklepów Plus i Biedronka wymaga zamknięcia 25 sklepów Plusa i 13 sklepów Biedronki oraz obniżenia powierzchni sprzedaży 3 sklepów Plusa, łącznie o 692 metry kwadratowe.

- Decyzja UOKiK wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Grupy Jeronimo Martins – mówi Luis Palha da Silva, prezes Jeronimo Martins Group. - Umożliwia dotrzymanie planowanych na 2008 rok założeń rozwoju firmy i zamknięcie tego okresu liczbą 1300 sklepów Biedronka w Polsce - dodaje.

Nowo pozyskane sklepy, funkcjonujące do tej pory w sieci Plus dołączą do 1115 istniejących w Polsce sklepów Biedronka, w których zatrudnionych jest ponad 22,5 tysiąca pracowników. Dyskonty Biedronka znajdują się w blisko 500 miastach.

- Integracja sieci Plus z Biedronką to ważny krok w naszym rozwoju. To także potwierdzenie konsekwentnych działań zmierzających do wzmocnienia pozycji na rynku spożywczego handlu detalicznego – mówi Pedro Pereira da Silva, dyrektor generalny Jeronimo Martins Dystrybucja.

Wartość transakcji z grupą Tangelmann, do której należą sklepy Plus, wyniosła 320 mln euro i dotyczy również przejęcia przez Jeronimo Martins 76 sklepów w Portugalii. Specjaliści oceniają, że konsolidacja polskiego handlu detalicznego będzie kontynuowana, a na rynku będzie coraz mniej marek handlowych. Twierdzą, że przejęcia i powstawanie coraz większych sieci są korzystne dla konsumentów.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora