Artman idzie jak burza

Sklep House
Poniedziałek
20.10.2008
Większa sprzedaż, wyższe zyski i plany wypracowania w tym roku 16 mln zł zysku netto. Pierwsze półrocze tego roku jest niezwykle udane dla krakowskiej spółki.
 

Artman SA, właściciel marki House, pierwsze półrocze tego roku zamknął sumą 2,5 mln zł zysku netto i 5 mln zysku z działalności operacyjnej. Wzrosły także przychody ze sprzedaży, które wyniosły 133,3 mln zł (110 mln w I półroczu 2007 r.). Zwiększył się również zysk brutto - wyniósł 3,7 mln zł. W związku z tym zarząd firmy podtrzymuje prognozę, że spółka wypracuje przychody rzędu 360 mln zł i osiągnie 16 mln zł zysku netto.

W tym roku powstały 24 nowe sklepy marki House: 7 w Polsce i 17 za granicą. Sieć liczy obecnie 212 salonów: 123 w kraju i 89 za granicą, m.in. w Rosji, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie, w Estonii, na Słowacji, w Czechach, Niemczech i Rumunii.

Giełdowa spółka wprowadziła także na rynek nową markę - Mohito - skierowaną do młodych kobiet. Do końca roku powstać ma ok. 20 salonów firmowych, a w ciągu najbliższych dwóch lat liczba punktów w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej ma zwiększyć się do 80.

Aktualnie trwają zapisy na sprzedaż 100 proc. akcji spółki ogłoszone przez LPP SA (właściciela marek Cropp i Reserved). Po przejęciu akcji Artmana zostaną one wycofane z giełdy. Nowy właściciel zapowiedział kontynuowanie dotychczasowej strategii Artmana.

- Pierwsze półrocze 2008 r. było dla naszej spółki niezwykle udane i jednocześnie przyniosło wiele istotnych zmian – podsumowuje Grzegorz Koterwa, członek zarządu Artman SA. - Otworzyliśmy kolejne sklepy House w kraju i za granicą, rozpoczęliśmy wprowadzanie na rynek nowej marki dla kobiet, a jednocześnie podpisaliśmy umowę inwestycyjną ze spółką LPP SA, pozwalającą na znaczne zwiększenie skali działalności i ekspansję na europejskie rynki.

(bog)


Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.