30.10.2008

Alior Bank nie boi się kryzysu

Mimo obaw fachowców, że najbliższe miesiące nie będą najlepszym okresem na debiut Alior Banku, zarząd podjął decyzję o otwarciu 17 listopada.

Oficjalnie datę debiutu Alior Banku wyznaczono na 17 listopada, jednak już 28 października pracę rozpoczęło 18 oddziałów. Bank planuje do roku 2012 zdobyć 2-4 proc. udziału w rynku. W tym samym czasie zarząd zapowiada powstanie 200 oddziałów własnych i 400 placówek partnerskich. Aktualnie Alior zatrudnia 1,3 tys. pracowników, liczba ta w perspektywie najbliższych dwóch lat ma wzrosnąć do 3,5 tys. osób.

Helene Zaleski, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku

Zdaniem Alior Banku istnieje niskie prawdopodobieństwo recesji na rynku usług bankowych. Jest to związane z przewidywaniami zarządu zakładającymi wzrost gospodarczy w wysokości 4 proc. przez najbliższe 5-7 lat.

Bank zamierza zdobyć nowych klientów dzięki oryginalnej ofercie produktowej. Klienci będą mogli zakładać konta, za prowadzenie których Alior nie będzie pobierał opłaty. Powstanie również trzyletnia lokata Dochód i Samochód, w której bank proponuje klientowi bezpłatny samochód, tj. pokrywa koszty leasingu, a po trzech latach daje klientowi możliwość wykupienia auta za odsetki z lokaty. Minimalna wysokość wpłaty na lokatę wynosi 182 tys. zł.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0