30.11.2009

Zielona Ciuchcia ruszy z franczyzą?

Zielona Ciuchcia, sieć niepublicznych przedszkoli, zamierza otworzyć pierwszą franczyzową placówkę we wrześniu 2010 roku.

Pierwsze franczyzowe przedszkole Zielonej Ciuchci miało zostać otwarte już we wrześniu br. Nie udało się - głównie przez trudności związane z pozyskaniem lokalu, który można byłoby przystosować do standardów wymaganych dla przedszkoli.

W przedszkolach Zielona Ciuchcia organizowanych jest wiele dodatkowych zajęć - m.in. balet.

- W tym roku uruchomiliśmy tylko własne placówki, aktualnie działa ich w sieci 10. Nasi potencjalni franczyzobiorcy intensywnie poszukują lokalizacji, zakładamy że pierwsze franczyzowe przedszkole uda nam się otworzyć w 2010 roku - mówi Mirosław Sławek, dyrektor zarządzający Zieloną Ciuchcią.

Osoby zainteresowane prowadzeniem przedszkola franczyzowego Zielona Ciuchcia powinny dysponować 0,5 mln zł.
Jest to niezbędna kwota, aby otworzyć przedszkole z prawdziwego zdarzenia - mówi Mirosław Sławek. Twierdzi też, że inwestycja powinna zwrócić się po upływie dwóch lat.

Zielona Ciuchcia poszukuje franczyzobiorców, którzy gotowi są prowadzić przedszkola w miastach o liczbie mieszkańców powyżej 300 tysięcy. Franczyzodawca pobiera opłatę wstępną w wysokości 50 tys. zł. W zamian franczyzobiorca może liczyć na pomoc przy projektowaniu i wyposażeniu przedszkola, nawiązaniu współpracy z dostawcami, szkoleniach oraz w pozyskaniu pierwszej grupy wychowanków. Przedsiębiorca otrzyma również podręcznik operacyjny, w którym opisane są zasady organizowania i prowadzenia placówki. Podczas współpracy franczyzobiorca zobowiązany jest uiszczać comiesięczną opłatę bieżącą w wysokości 4 proc. przychodów oraz opłatę marketingową w kwocie 1 proc. miesięcznych przychodów – ale to dopiero po roku działalności. Do tego czasu franczyzobiorca jest zwolniony z wszelkich opłat na rzecz franczyzodawcy.

Wszystkie przedszkola Zielonej Ciuchci są zlokalizowane w Warszawie. Franczyzodawca zamierza rozwijać sieć własnych przedszkoli w stolicy, a poza nią planuje otwierać placówki franczyzowe.

Oprócz Zielonej Ciuchci przedszkola we franczyzie zamierzają otwierać również Amo Play and Learn, First Steps, Tequesta i Klub Malucha Siódme Niebo.

(smoli)