03.11.2008

Franczyza dla psa i kota

O rynku karm dla zwierząt mówi Piotr Cieślik, dyrektor zarządzający Husse Polska. Husse to szwedzki producent pożywienia dla psów i kotów. Firma wchodzi właśnie na polski rynek.

Jak wygląda rynek karm dla psów i kotów w Polsce?
Rynek karm dla zwierząt w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i wykazuje jedną z najwyższych tendencji wzrostowych wśród produktów żywnościowych. W Polsce żyje ponad 8 mln psów oraz niemal 6 mln kotów. Jest to druga po Francji największa populacja zwierząt domowych w Europie. Wartość sprzedaży gotowej karmy dla zwierząt domowych wyniosła w 2007 roku ponad 1 mld zł, a eksperci prognozują wzrosty sięgające wg różnych źródeł od 7 do 12 proc. rocznie.

Piotr Cieślik, dyrektor zarządzający Husse Polska.

Piotr Cieślik, dyrektor zarzadzający Husse Polska

Jakie są Pana zdaniem perspektywy rozwoju firmy w Polsce?
Wiążemy bardzo duże nadzieje w związku z wejściem marki do Polski, ponieważ ten rynek ma ogromny potencjał wzrostu. W Polsce, wciąż 87 proc. psów karmionych jest resztkami z obiadu. Dla porównania, w krajach wysoko rozwiniętych połowa populacji psów odżywianych jest gotowymi karmami. Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa rośnie świadomość zdrowego żywienia zwierząt. Ludzie zaczynają rozumieć, że to co jest zdrowe dla człowieka, niekoniecznie jest zdrowe dla psa czy kota. Przekłada się to bezpośrednio na wielkość sprzedaży. Np. w ciągu ostatnich 5 lat rynek karm Premium dla psów w Polsce wzrósł o ponad 60 proc.

rozmawiała (agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0