04.11.2008

RuckZuck rusza na Wschód

RuckZuck, sieć sklepów z drzwiami i podłogami, rozpoczęła ekspansję na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Sieć RuckZuck od niedawna działa na terenie Ukrainy. W czerwcu we Lwowie uruchomiono pierwszą placówkę w ramach systemu partnerskiego. Kolejny sklep powstał w Białej Cerkwi, mieście położonym w centralnej części kraju. Do końca roku planowane są otwarcia czterech kolejnych dyskontów RuckZuck w Ługańsku, Odessie, Cherson i Łucku. Docelowo na terenie Ukrainy, w ciągu najbliższych pięciu lat, zostanie otwartych około 200 punktów RuckZuck.

- Rozpoczęliśmy działania mające na celu rozwinięcie systemu partnerskiego RuckZuck także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej - mówi Grzegorz Bartkowski, wiceprezes ZarząduRuckZuck.biz. - Potencjał tych rynków, w połączeniu ze znikomą konkurencją ze strony lokalnych przedsiębiorców, jest duży, co daje nam szanse na sukces tego projektu.

Kolejnymi państwami po Ukrainie, do których zawita RuckZuck, będą Łotwa i Estonia. Na terenie Łotwy przygotowywane są obecnie otwarcia siedmiu salonów. Trzy z nich zlokalizowane będą w stolicy kraju – Rydze. Cztery pozostałe powstaną w miastach Smiltene, Gulbene, Aluskne i Madona. Uruchomienie tych salonów planowane jest na najbliższe dwa miesiące. W najbliższym czasie ma powstać także pierwsza placówka RuckZuck w Estonii. Jeszcze w tym roku z oferty sieci będą mogli skorzystać mieszkańcy Tallina.

Obecnie prowadzone są także rozmowy z potencjalnymi partnerami z Litwy, Białorusi, Rosji i Rumunii.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora