Aktualnie sieć 5aSec liczy 102 pralnie chemiczne.
Piątek
14.11.2008
Sieć pralni chemicznych 5aSec wraca do rozwoju poprzez franczyzę.
 

W 2006 roku sieć 5aSec wstrzymała nabór franczyzobiorców i postanowiła rozwijać wyłącznie placówki własne.

Mieliśmy wówczas wrażenie, że jeśli ktoś posiadał kapitał, to był raczej zainteresowany bierną inwestycją, bez konieczności osobistego angażowania się w prowadzenie tego typu działalności – tłumaczy decyzję o odejściu od franczyzy Andrzej Wiśniewski, dyrektor generalny 5aSec w Polsce. – Teraz doszliśmy do wniosku, że w Polsce pojawiła się odpowiednia liczba ludzi posiadających kapitał oraz zainteresowanych osobistym prowadzeniem punktu usługowego – dodaje.

Aktualnie sieć 5aSec liczy 102 pralnie chemiczne. Do końca 2008 roku planuje uruchomienie sześciu kolejnych w powstających centrach handlowych. Poszukuje także franczyzobiorców zarówno do nowo otwieranych punktów, jak i już działających. Spółka prowadzi własną politykę dotyczącą lokalizacji pralni.

Poszukujemy osób do placówek pozyskanych przez firmę 5aSec. Nasze punkty zlokalizowane są w różnych miastach Polski. Obecnie jest to już ponad 100 placówek na terenie całego kraju, głównie o powierzchni 50–70 m2 – mówi Andrzej Wiśniewski.

Zainteresowani prowadzeniem pralni franczyzowej pod marką 5aSec powinni dysponować kwotą w wysokości ok. 360 tys. zł, z czego 150 tys. zł należy przeznaczyć na urządzenia i maszyny do prania. Kolejne 150 tys. zł pochłonie koszt prac adaptacyjnych, w tym przygotowanie projektu wystroju pralni. Pozostałe 60 tys. zł to opłata licencyjna za przystąpienie do sieci.

W ramach współpracy sieć zapewnia m.in. przekazanie obiektu z kompletnym wyposażeniem (przygotowanie projektu, nadzór nad pracami adaptacyjnymi, sprowadzenie maszyn i urządzeń), pomoc w zakresie kampanii reklamowej przy otwarciu placówki, podręcznik operacyjny, a także doradztwo i pomoc w zakresie rekrutacji pracowników. Współpraca przewiduje szkolenie personelu i franczyzobiorcy oraz pobyt szkoleniowca w placówce w pierwszych dniach po otwarciu.

(awh)