14.11.2008

5aSec znów we franczyzie

Sieć pralni chemicznych 5aSec wraca do rozwoju poprzez franczyzę.

W 2006 roku sieć 5aSec wstrzymała nabór franczyzobiorców i postanowiła rozwijać wyłącznie placówki własne.

Aktualnie sieć 5aSec liczy 102 pralnie chemiczne.

Mieliśmy wówczas wrażenie, że jeśli ktoś posiadał kapitał, to był raczej zainteresowany bierną inwestycją, bez konieczności osobistego angażowania się w prowadzenie tego typu działalności – tłumaczy decyzję o odejściu od franczyzy Andrzej Wiśniewski, dyrektor generalny 5aSec w Polsce. – Teraz doszliśmy do wniosku, że w Polsce pojawiła się odpowiednia liczba ludzi posiadających kapitał oraz zainteresowanych osobistym prowadzeniem punktu usługowego – dodaje.

Aktualnie sieć 5aSec liczy 102 pralnie chemiczne. Do końca 2008 roku planuje uruchomienie sześciu kolejnych w powstających centrach handlowych. Poszukuje także franczyzobiorców zarówno do nowo otwieranych punktów, jak i już działających. Spółka prowadzi własną politykę dotyczącą lokalizacji pralni.

Poszukujemy osób do placówek pozyskanych przez firmę 5aSec. Nasze punkty zlokalizowane są w różnych miastach Polski. Obecnie jest to już ponad 100 placówek na terenie całego kraju, głównie o powierzchni 50–70 m2 – mówi Andrzej Wiśniewski.

Zainteresowani prowadzeniem pralni franczyzowej pod marką 5aSec powinni dysponować kwotą w wysokości ok. 360 tys. zł, z czego 150 tys. zł należy przeznaczyć na urządzenia i maszyny do prania. Kolejne 150 tys. zł pochłonie koszt prac adaptacyjnych, w tym przygotowanie projektu wystroju pralni. Pozostałe 60 tys. zł to opłata licencyjna za przystąpienie do sieci.

W ramach współpracy sieć zapewnia m.in. przekazanie obiektu z kompletnym wyposażeniem (przygotowanie projektu, nadzór nad pracami adaptacyjnymi, sprowadzenie maszyn i urządzeń), pomoc w zakresie kampanii reklamowej przy otwarciu placówki, podręcznik operacyjny, a także doradztwo i pomoc w zakresie rekrutacji pracowników. Współpraca przewiduje szkolenie personelu i franczyzobiorcy oraz pobyt szkoleniowca w placówce w pierwszych dniach po otwarciu.

(awh)