19.12.2008

Burger King w Koszalinie

W połowie grudnia została otwarta w Polsce dziewiąta restauracja Burger King - tym razem w Koszalinie.

- Koszalin zyskał dzięki naszej restauracji nowe miejsca pracy, a jego mieszkańcy miejsce, w którym zaspokoją głód produktami podanymi zgodnie z ich upodobaniami – mówi Daniel Kasper, brand president marki Burger King.

Restauracja sieci Burger King.

Sieć Burger King w naszym kraju rozwija firma AmRest

Sieć Burger King w naszym kraju rozwija firma AmRest. Obecnie zarządza ona 9 restauracjami w sześciu polskich miastach - w Warszawie (4 restauracje), Wrocławiu, Bydgoszczy, Opolu, Słupsku i Koszalinie - oraz dwoma w Bułgarii i jedną w czeskiej Pradze. AmRest nie zamierza sprzedawać licencji franczyzowych przedsiębiorcom. Wszystkimi restauracjami zarządza samodzielnie.

Pierwsza restauracja Burger King została otwarta w 1953 r. w Miami, na Florydzie. Burger King jest obecny w 73 krajach na całym świecie z 11,6 tys. restauracjami. W Europie posiada 2327 restauracji.

AmRest zaczął zarządzać siecią Burger King dopiero w 2007 roku. Podczas obecności tej marki w Polsce w latach 90. jej operatorem była inna firma.

- AmRest zdecydował się na włączenie sieci Burger King do swojego portfolio ze względu na ogromny potencjał marki oraz możliwości jej rozwoju. Firma planuje rozwijać sieć Burger King nie tylko w Polsce, lecz w jak największej liczbie krajów. Burger King ma w Polsce ogromną rzeszę fanów, którzy czekali na powrót Whoppera, flagowego produktu sieci- Anna Robotycka, PR manager firmy AmRest. - W Polsce w porównaniu z krajami rozwiniętymi, lokali gastronomicznych, również tych szybkiej obsługi, jest wciąż za mało. Na 10 tys. Polaków przypada jedynie 15 punktów gastronomicznych, a np. 10 tys. Belgów ma ich do dyspozycji 50. Z badań przez nas przeprowadzonych wynika, że w krajach, w których działamy, moglibyśmy otworzyć jeszcze 5 tysięcy lokali w ramach marek, które prowadzimy - dodaje.

Obecnie spółka AmRest zarządza 310 restauracjami w Europie oraz 104 restauracjami Applebee’s w Stanach Zjednoczonych.

(smoli)