Dariusz Bożek, prezes Detal Koncept
Poniedziałek
05.01.2009
Szybki rozwój to nasz priorytet - mówi Dariusz Bożek, prezes sieci Detal Koncept.
 

Jakie są plany sieci Groszek i Milea na najbliższy rok?
Najbliższy rok będzie dla nas bardzo pracowitym okresem. Aktualnie w sieciach Groszek i Milea jest zrzeszonych ponad 920 placówek handlowych. W bieżącym roku zakładamy pozyskanie kolejnych lokalizacji dla sklepów Groszek i umocnienie pozycji sieci we wszystkich województwach. Planujemy także dynamiczny rozwój nowego formatu delikatesów Milea. Aktualnie sieć Milea to 48 delikatesów. Zakładamy, że do końca przyszłego roku delikatesy będą liczyć już 150 placówek i obejmą zasięgiem cały kraj.

Czy Pana zdaniem na rynku jest jeszcze miejsce na nowe sieci handlowe?
Rynek detaliczny posiada duży potencjał rozwoju. W naszym kraju jest jeszcze wiele do zrobienia. Handel jest jednym z kół napędowych polskiej gospodarki i ciągle stanowi bardzo pojemny obszar.

Na rynku wciąż pojawiają się nowe sieci. Czy obawiacie się konkurencji?
Detal Koncept nie obawia się konkurencji. W chwili obecnej na polskim rynku nie ma tak komplementarnej franczyzy. Nasza spółka jest obecnie jedną z największych organizacji franczyzowych w Polsce o ugruntowanej pozycji. Jesteśmy organizatorem systemów franczyzowych od ponad ośmiu lat. Wiele nowych powstających struktur franczyzowych wzoruje się na naszych rozwiązaniach.

rozmawiał (bog)