W grudniu otwarto także trzy salony Mebli Vox w kraju - w Krakowie (własny), oraz dwa franczyzowe - w Białymstoku oraz Łomży.
Wtorek
13.01.2009
W połowie grudnia 2008 r. otwarty został pierwszy salon Meble Vox na Węgrzech – w Budapeszcie. A w ostatnich dniach ubiegłego roku kolejny.
 

Salon Butor Vox (butor w języku węgierskim oznacza meble) powstał we współpracy z marką Retz, działającą na węgierskim rynku od 11 lat jako dystrybutor mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Jest to kolejny salon franczyzowy Mebli Vox. Został zrealizowany zgodnie z nowymi standardami ekspozycji.

W grudniu otwarto także trzy salony Mebli Vox w kraju - w Krakowie (własny), oraz dwa franczyzowe - w Białymstoku oraz Łomży. W sumie w 2008 roku firma Vox powiększyła o 17 placówek w Polsce i 10 za granicą, m.in. w Petersburgu i Kownie. Spółka Meble Vox planuje w 2009 r. intensywny rozwój sieci na Węgrzech. Sklepy będą powstawały w największych miastach. Firma skoncentruje się na poszukiwaniu nowych rynków za granicą i rozwoju sieci w największych miastach w Polsce.

Mijający rok to dla sieci salonów Meble Vox czas zmian. Powstały nowe salony, a większość z istniejących już na rynku sklepów przeszła rebranding i zmiany aranżacyjne. Wiele salonów wymagało przebudowy i zmian architektonicznych. W 2008 r. Vox stworzył także dwa koncepty salonów - Wnętrza Vox, łączący ofertę mebli i artykułów dekoracyjnych z salonem drzwi i podłóg Składów budowlanych Vox. Drugi typ sklepu to Galeria Vox, w której dekoracje grają główna rolę, a wybrane meble służą ich właściwemu wyeksponowaniu, czyli odwrotnie niż w salonach Meble Vox. W wyniku zmian wizerunkowych w sieci konieczne było także zamknięcie kilku najsłabszych placówek. Nowością jest intensywny rozwój marki mebli dla najmłodszych – Baby Vox – meble te wcześniej głównie eksportowane, obecnie dostępne są w ponad 30 punktach sprzedaży w całej Polsce.

(agaka)