15.01.2009

Eurotel na zakupach

Eurotel odkupił 37 sklepów Mix Electronics.

Eurotel, autoryzowany przedstawiciel sieci komórkowej Era, zwiększył liczbę swoich placówek do 217. W lipcu 2008 roku Eurotel przejął od PPI ETC Poland 44 sklepy za łączną kwotę 7,5 mln zł. Ostatnio firma kupiła od Mix Electronics 37 punktów, w których sprzedawane są m.in. artykuły RTV/AGD. Wartość transakcji wyniosła 1,6 mln zł, co oznacza, że za każdy sklep Eurotel zapłacił średnio 43 tys. zł. Niska wycena punktów sprzedaży wynika ze słabej koniunktury na rynku. Inwestycja, zdaniem przedstawicieli firmy, zwróci się w ciągu dwóch lat.
- Zdecydowaliśmy się na sprzedaż tych sklepów, które naszym zdaniem były najmniej rentowne - mówi Henryk Sala, prezes Mix Electronix. Teraz chcemy się skupić na sprzedaży artykułów RTV/AGD.

Eurotel rozwija się również w systemie franczyzowym. Kandydaci na biorców licencji powinni liczyć się z kwotą inwestycji w wysokości 25 tys. zł. Tyle wystarczy na pełne wyposażenie lokalu w sprzęt biurowo-techniczny. Minimalna powierzchnia sklepu wynosi 25 m2, firma nie wyklucza jednak możliwość wydzielenia takiej powierzchni z większych obiektów handlowych AGD/RTV lub komputerowych. Franczyzodawca zapewnia ze swojej strony szkolenia pracowników oraz wspólne akcje promocyjne.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0