Zdaniem UOKiK Żabka uczestniczyła w zmowie cenowej i urząd nałożył na sieć wysoką karę
Środa
21.01.2009
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta uznał, że Żabka i firma Koral zawarły zmowę cenową i nałożył na nie wysoką karę.
 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta badał umowy zawarte pomiędzy Żabką a Koralem – producentem lodów. Pod lupę kontrolerów trafiły umowy o współpracy z lat 2006-2007 zawarte między firmami. Według UOKiK jeden z punktów porozumienia mówił o tym, że Żabka zobowiązana jest do stosowania cen lodów nie niższych niż sugerowane przez producenta.

Zdaniem UOKiK zapis umowy był niezgodny z prawem konkurencji i doszło do zmowy cenowej. Dlatego Urząd nałożył na obie firmy kary. Koral ma zapłacić prawie 300 tys. zł, a Żabka ponad 800 tys. zł.

Agnieszka Michalak-Lunt, rzecznik prasowy Żabki, poinformowała nas, że firma na pewno odwoła się od tej decyzji. - Uważamy, że nie zostały w niej uwzględnione wszystkie istotne aspekty sprawy – dodaje. - Priorytetem w działaniu Żabki Polska zawsze było, jest i będzie dobro klientów. Wszystkie umowy handlowe podpisywane i realizowane przez spółkę zmierzają do zapewnienia konsumentom stałego dostępu do jak najpełniejszej oferty artykułów spożywczych w sklepach naszej sieci.

(bog)


Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz