23.01.2009

Lotos wspólnie z McDonald’s

Lotos i McDonald’s zawarły umowę dotyczącą wspólnego zagospodarowania 6 miejsc obsługi podróżnych przy autostradach A2 i A4.

Według planów pierwszą placówkę firmy oddadzą do użytku pod koniec tego roku. Zgodnie z umową na dzierżawionych od GDDKiA terenach Lotos Paliwa wybuduje stacje paliw, na których dostępne będą dodatkowe usługi – m.in. wielobranżowe sklepy. McDonald's natomiast zorganizuje infrastrukturę gastronomiczną. W ofercie oprócz tradycyjnych restauracji McDonald's dostępne będą również punkty McDrive i McCafe. Ten ostatni to najnowsza usługa sieci, będąca kawiarnią dla zmotoryzowanych.

– To dobrze, że udało nam się nawiązać współpracę z jednym z głównych graczy na krajowym rynku gastronomicznym – mówi Hanka Krzyżańska, prezes Lotos Paliw. – W ramach przyznanych w ostatniej rundzie lokalizacji na MOP-y, McDonald's będzie współpracował wyłącznie ze spółką Lotos Paliwa.

Dzięki inwestycjom w MOP-y Lotos planuje uzyskać 20 proc. udział w rynku sprzedaży paliw na autostradach po zakończeniu programu ich rozbudowy.
– Oprócz stacji i restauracji nasze MOP-y będą wyposażone również w parkingi, a dwa z nich będą dysponowały hotelami – dodaje Robert Łaniewski, pełnomocnik dyrektora generalnego Lotos Paliw, odpowiedzialny za rozwój MOP.

GDDKiA w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 roku zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw. Do tej pory uruchomiono 12 MOP przy autostradach A1, A2 i A4.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora