Gino Rossi z większymi przychodami

Marek Kapłon, prezes grupy Gino Rossi zapowiada zmianę wyglądu oraz kolekcji w sklepach Gino Rossi
Środa
28.01.2009
Grupa Gino Rossi zanotowała w ubiegłym roku wzrost przychodów, najlepiej wiodło się marce Simple.
 

Gino Rossi to grupa w skład której wchodzą m.in. marki Gino Rossi, Simple i Geox i ma łącznie ponad 140 salonów w kraju i za granicą. Jak poinformowały władze tej giełdowej spółki, w ubiegłym roku firma miała przychody w wysokości 192 mln zł i były one wyższe o 10,7 proc. niż w roku 2007. Zysk grupy wyniósł 4,2 mln zł. Największy udział w osiągnięciu tych wyników miała marka Simple. Swój udział w sprzedaży grupy zwiększyła z 20 do ponad 26 proc. Jej przychody wzrosły zaś o ponad 41 proc. i wyniosły 50,7 mln zł.

Paweł Kapłon, który od niedawna kieruje spółką zapowiada zmiany w zarządzaniu grupą. W tym roku największe mają dotknąć segment obuwniczy grupy, bo zarząd nie był zadowolony z jego wyników. W planach jest likwidacja m.in. nierentownych salonów i sklepów usytuowanych w kiepskich lokalizacjach. Zmiany nastąpią także w samym wyglądzie salonów oraz oferowanych w nich kolekcjach. Firma chciałaby przyciągnąć do sklepów więcej kobiet. Do tego dojść ma wspólne zarządzanie siecią, finansami i marketingiem wszystkich marek, a wszystko po to by oszczędzać i równocześnie wzmacniać marki.

Grupa GR uruchomiła w ubiegłym roku 15 nowych salonów w Polsce i 5 poza krajem. Na 2009 r. planowane jest powstanie 10 nowych salonów.

(bog)


Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.