29.01.2009

Kolejna konsolidacja

Getin Bank łączy się z Noble Bankiem. Taką decyzję podjęły dzisiaj zarządy obu instytucji, a ich rady nadzorcze zaakceptowały plan połączenia.

Poprzez połączenie Getin Bank i Noble Bank stanie się jednym z największych polskich banków komercyjnych z przewagą polskiego kapitału. Dodatkowo konsolidacja ma umożliwić szybszy rozwój instytucji i wejście do pierwszej piątki banków działających w Polsce. Według opublikowanych wyników sektora bankowego po pierwszych dziewięciu miesiącach 2008 roku połączony bank znalazłby się w pierwszej dziesiątce największych banków w Polsce.

Getin Noble Bank będzie dysponował siecią sprzedaży ponad 380 placówek bankowych, w tym 248 oddziałów własnych Getin Banku, 124 placówek franczyzowych Getin Banku oraz 8 oddziałów Noble Banku. Po połączeniu kontynuowany będzie rozwój sieci dystrybucji, głównie poprzez rozwój placówek franczyzowych. Do roku 2011 planowane przekroczenie liczby 300 punktów. W zależności od kształtowania się sytuacji rynkowej otwierane będą kolejne placówki własne. Zarząd planuje również otwarcie przez następne 3 lata 8 kolejnych oddziałów obsługujących klientów segmentu private.

Noble Banku i Getin Banku należą do grupy kapitałowej Getin Holding. Podmiotem przejmującym w tej transakcji będzie Noble Bank. W wyniku połączenia dotychczasowi akcjonariusze Getin Banku staną się akcjonariuszami Noble Banku.

W wyniku połączenia powstanie bank o charakterze uniwersalnym, z pełną ofertą produktów finansowych w zakresie kredytowania, oszczędzania i inwestowania, a także dodatkowymi usługami finansowymi oferowanymi zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom. Termin zakończenia procesów związanych z łączeniem się banków przewidywany jest na koniec 2009 roku.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora