03.02.2009

85 sklepów w 2008 roku

Delikatesy Centrum odnotowały w 2008 r. obrót w wys. ponad 1,7 mld zł co stanowi wzrost o 40 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Jak twierdzą przedstawiciele sieci, zwiększenie obrotu zostało osiągnięte dzięki przyśpieszeniu otwarć do 85 sklepów rocznie oraz jako efekt wzrostu obrotów o 17 proc. we wcześniej istniejących placówkach. Nowe sklepy zostały otwarte zarówno przez nowych jak i przez wcześniej należących do sieci franczyzobiorców. Na koniec 2008 roku w sieci działało 376, podczas gdy przez cały poprzedni rok zamknięto tylko 4 placówki.

Sklep sieci Delikatesy Centrum.

Średni roczny obrót brutto z 1 metra kwadratowego sklepów należących do sieci franczyzowej Delikatesy Centrum dłużej niż dwa lata wyniósł 27,4 tys. zł.

W 2008 roku otwarto pierwsze Delikatesy Centrum w województwach dolnośląskim, opolskim, łódzkim i mazowieckim. Dotychczas sklepy sieci działały na terenach województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Eurocash zatrudnia do obsługi sklepów Delikatesy Centrum prawie 700 osób.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora