24.02.2009

Halo, kochanie mamy bank!

Obwieściła przez telefon mężowi laureatka konkursu eurobanku. W poniedziałek spośród pięciorga finalistów jury konkursu wyłoniło trzy zwyciężczynie. Laureatka pierwszego miejsca otrzyma od banku placówkę partnerską.

Konkurs "Wygraj eurobank!" ruszył 15 października 2008 ubiegłego roku. Zadanie konkursowe polegało na symulacji prowadzenia placówki franczyzowej eurobanku w realnym, konkurencyjnym otoczeniu rynkowym. Uczestnicy mieli wykazać się kreatywnością i nieszablonowym myśleniem – ale także zdolnością analizy warunków rynkowych i wiedzą o zarządzaniu. Zadanie konkursowe należało rozwiązać, opierając się o prawdziwe realia franczyzy: warunki rynkowe konkretnego miasta (15-25 tys. mieszkańców) i jasno określone zasady działania placówki.

Finaliści konkursu wraz z członkami kapituły.

Do banku spłynęło ponad 40 prac konkursowych. Spośród nich jury wyłoniło pięcioro finalistów. W poniedziałek 23 lutego każdy z finalistów przeszedł przez półtoragodzinną rozmowę z członkami kapituły. W skład jury weszli: prof. Jerzy Nowakowski z SGH, prof. Andrzej Gospodarowicz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Michał Wiśniewski członek zarządu firmy PROFIT system, Michał Macierzyński redaktor Bankier.pl, Robert Stanilewicz - dziennikarz TVN CNBC, Dariusz Żuk z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz przedstawiciele managementu eurobanku: Grzegorz Święch, Tomasz Pawłowski i Marcin Hołda.

- Znakomita większość prac napisana była na bardzo wysokim poziomie – podsumowuje Michał Wiśniewski z PROFIT system, jeden z jurorów. - Autorzy pięciu najlepszych zakwalifikowali się do ścisłego finału, jednak o wygranej decydowała rozmowa na temat prowadzenia działalności gospodarczej, mikro i makroekonomii i konkretnych pomysłów na prowadzenie bankowej placówki na licencji.

W poniedziałek wieczorem jury ogłosiło wynik konkursu: pierwsze miejsce zajęła Anna Hass z Jelcza-Laskowic. W nagrodę eurobank sfinansuje otwarcie jej placówki franczyzowej. Na pytanie, jak to jest z dnia na dzień stać się właścicielem placówki bankowej, odpowiada:
– To szok. Będę teraz pracodawcą! Zabieram się do pracy - po akceptacji lokalizacji przez bank przystępuję do remontu. Muszę też znaleźć doświadczonego doradcę klienta. Dobry pracownik to klucz do sukcesu – dodaje.

Dwie pozostałe laureatki konkursu – Bogumiła Bubiak i Agnieszka Papiewska - mogą liczyć na sfinansowanie 50 proc inwestycji. Obie panie wstępnie potwierdziły zamiar otwarcia placówki partnerskiej eurobanku.

Będziemy informować, jak radzą sobie nowi partnerzy eurobanku.

(emka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Marcin Kaleta

doradca we franczyzie
Napisz do autora