05.03.2009

Będzie więcej doradców

Gold Finance otworzył nowe placówki franczyzowe w Mielcu, Szczecinie i Stargardzie Szczecińskim.

Oddziały doradcy finansowego otwarto w Mielcu, Szczecinie i Stargardzie Szczecińskim. W trakcie prac adaptacyjnych są kolejne placówki m.in. w Toruniu, Radomiu, Gdańsku oraz Białymstoku.
- Aktualnie odnotowujemy bardzo duże zainteresowanie naszą ofertą. Jest to spowodowane m.in. niezadowoleniem z obecnej pracy i obawą przed zwolnieniem ze stałego miejsca pracy – mówi Łukasz Błażejewski, prezes zarządu Gold Finance.

W 2008 roku udział 10 największych firm doradztwa finansowego w rynku kredytów hipotecznych osiągnął
18 proc. Według Gold Finance w najbliższych latach udział firm doradczych powinien sięgnąć 40-50 proc.

Obecnie w sieci Gold Finance działa 18 oddziałów, w tym trzy oddziały własne i 15 franczyzowych. Kandydat na franczyzobiorcę Gold Finance powinien dysponować lokalem przy ulicy handlowej o dużym natężeniu ruchu pieszego oraz kołowego. Powinien być to lokal usytuowany na parterze, z wejściem dostępnym z ulicy i dwiema, trzema witrynami. Lokale są różnej wielkoości: powierzchnia najmniejszej funkcjonującej placówki wynosi 55m2, a największej – 128 m2. Partner musi również dysponować kapitałem niezbędnym do przystosowania lokalu do standardów obowiązujących w sieci.

Kwota inwestycji zależy od wielkości miasta oraz od rozmiarów lokalu. W mniejszych miastach całkowity koszt otwarcia biura wynosi około 45 tys. zł, w dużych miastach takich jak Kraków czy Wrocław – 90 tys. zł. W całkowitym koszcie otwarcia biura znaczącą pozycję zajmują meble. Ich koszt dla lokalu 50 m2 to około 22 tys. zł, natomiast dla lokalu 120 m2 - 35 tys. zł.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0