Sklepy wielkoformatowe obsługują jedną trzecią rynku spożywczego, na hipermarkety przypada 13,2 proc. spożywczej sprzedaży detalicznej, na sklepy dyskontowe 8 proc., a na supermarkety 12,1 proc.
Poniedziałek
09.03.2009
Kryzys gospodarczy sprawi, że regionalne sieci sklepów spożywczych oraz właściciele pojedynczych sklepów będą dążyć do połączenia się z większą siecią.
 

- Obecna sytuacja gospodarcza sprawi, że konsolidacją mogą być zainteresowane przede wszystkim regionalne sieci sklepów spożywczych. Będą czuły się zagrożone, dlatego będą dążyć do połączenia się z większą siecią. Te firmy, który będą dysponować własnym kapitałem, staną przed szansą nabycia sieci po okazyjnych cenach – mówi Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Właściciele pojedynczych sklepów spożywczych również będą chętnie przyłączali się do sieci, w pojedynkę coraz trudniej będzie im stworzyć konkurencyjną ofertę.
- Przynależność do sieci ze znaną marką to najlepsze rozwiązanie, by ugruntować pozycję na lokalnych rynkach. Łączenie sieci przynosi partnerom większą siłę negocjacyjną i korzyści skali – mówi Michał Wiśniewski, dyrektor ds. franchisingu PROFIT system.

Dlatego sieci franczyzowe mimo kryzysu mają ambitne plany na bieżący rok.
- Aktualnie w sieciach Groszek i Milea jest zrzeszonych ponad 920 placówek handlowych. W bieżącym roku zakładamy pozyskanie kolejnych lokalizacji dla sklepów Groszek i umocnienie pozycji sieci we wszystkich województwach – mówi Dariusz Bożek, prezes sieci Detal Koncept. - Planujemy także dynamiczny rozwój nowego formatu delikatesów Milea. Aktualnie sieć Milea to 48 delikatesów. Zakładamy, że do końca przyszłego roku delikatesy będą liczyć już 150 placówek i obejmą zasięgiem cały kraj – dodaje.

(smoli)


POPULARNE NA FORUM

E-papierosy na cenzurowanym

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

4 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Zarabianie przez internet

Ostatnio zauważyłam, że popularne sa programy partnerskie i zarabianie w ten sposób przez internet. Może ktoś z was dorabia sobie właśnie w ten sposób Chyba tutaj...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Programy partnerskie

Zastanawiam się w jaki sposób dorobić sobie przez internet. Zainteresowały mnie [url=https://make-cash.pl/katalog-serwisow/programy-partnerskie-afiliacja/]niedawno...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Sklep w modelu franczyzy

Dzień dobry, Rozważam razem z żoną otwarcie własnej działalności na zasadzie franczyzy, w mieście o liczbie ludności powyżej 300 tysięcy. Bierzemy pod uwagę...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018