Franczyzowa szkoła dla psów

Branżą szkoleniowa dla psów, jest dziś jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi zwierzęcego biznesu.
Wtorek
10.03.2009
Ośrodek Szkolenia Psów Pastel, który zdecydował się udostępnić swoje know how szkoleniowe, wkrótce otworzy szkoły w Warszawie, Będzinie, Częstochowie oraz Krakowie.
 

Na początek sieć Ośrodka obejmie 8 miast w Polsce, w których pod szyldem firmy będzie można szkolić psy metodą pozytywną.
- Na rynku pojawia się coraz większa konkurencja. Problem w tym, że wiele szkół bardzo szybko znika z rynku. Przyczyną jest najczęściej pasja trenerów, nieidąca w parze z umiejętnościami biznesowymi, a także sezonowy spadek popytu na usługi szkoleniowe, zwłaszcza zimą – mówi Marek Duda, właściciel Ośrodka Szkolenia Psów Pastel i pomysłodawca psiej franczyzy. – Dziś nie wystarczy już sam zapał do pracy. Dobrze prowadzona szkoła dla psów, żeby być skuteczna musi być także sprawnie działającym biznesem, który przetrwa więcej niż jeden sezon.

Receptą na szybko znikające z rynku szkoły, które często dotyka sezonowa zapaść ma być zdaniem Ośrodka Pastel przystąpienie do sieci franczyzowej, którą mogą prowadzić zdolni trenerzy, nie koniecznie radzący sobie w meandrach biznesu.

Dzięki franczyzie trener otrzymuje wiedzę, jak sprzedawać usługi szkoleniowe, jak je promować, jak zarządzać swoją firmą, co zrobić żeby kursanci pozostali w szkole, a przede wszystkim jak przekonać ludzi do metody pozytywnej szkolenia psów.
- Jednym z podstawowych kryteriów przystąpienia do sieci będzie posiadanie odpowiedniego przygotowania trenerskiego. Prowadzenie takiej szkoły wymaga zachowania maksimum bezpieczeństwa, a do tego potrzebna jest ogromna wiedza trenerska – mówi Duda.

Pies to dobry biznes

Według wyliczeń Ośrodka Pastel, franczyzobiorca psiej szkoły, prowadzący ją samodzielnie, może zarobić rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych, prowadząc minimum 2 grupy miesięcznie. Koszt franczyzy to 6500 zł i jak zapewniają pomysłodawcy, zwraca się on w ciągu 3 miesięcy.

– Franczyza ma być szansą na start dla młodych utalentowanych psich trenerów i trenerek, którzy do pracy podchodzą z ogromną pasją, zapominając często o stronie biznesowej psiej szkoły – mówi Duda.

Branżą szkoleniowa dla psów, jest dziś jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi zwierzęcego biznesu. Obecnie w Polsce psy szkoli blisko 15 proc. właścicieli czworonogów, z czego ponad 70 proc. stanowią właściciele psów rasowych. I to oni wydaja najwięcej na swoich czworonożnych przyjaciół. Średnio właściciel rasowego psa jest skłonny rocznie wydać na jego szkolenie nawet 1500 zł. Zdecydowanie więcej, jeśli wybiera szkolenie indywidualne. Szkoli się głównie w dużych miastach – Warszawie, Krakowie, Katowicach czy Poznaniu i to właśnie tam rynek jest najbardziej chłonny na usługi psiego trenera.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

22 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Moim zdaniem fajnie zrobic jakieś zabawy integracyjne typu praca w grupie, rozwiązywanie jakichś zadanek - to zawsze fajnie ludzi skupia :)

6 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Franczyza British School

Whirling within the whirlpool that academic strain is? Then you may relieve your self of the troubles by means of contacting British Essay Writing Service UK

5 wypowiedzi
ostatnia 18.04.2018
Franczyza British School

Język to przecież teraz podstawa edukacji bez znajomości choćby podstawowego angielskiego to raczej niewiele można osiągnąć na rynku pracy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018