18.03.2009

Rozwój mimo kryzysu

Szkoła językowa Mobile English planuje w tym roku intensywny rozwój w całej Polsce.

Mobile English to szkoła języka angielskiego, do której nie przychodzi się na lekcje, bowiem to lektorzy dojeżdżają do uczących się. Obecnie w całym kraju angielskiego uczy już 250 lektorów, a oddziały istnieją w 45 miastach. W ubiegłym roku firma otworzyła 33 oddziały.

Równie ambitne plany Mobile English ma na ten rok. Chce bowiem powiększyć liczbę lektorów do pięciuset, a pracować mają oni w 70 miastach w całym kraju.

W związku z rozwojem, firma poszukuje partnerów w miastach zamieszkałych przez 50-100 tys. mieszkańców. Zamierza także otwierać oddziały w ramach minifranczyzy w miastach liczących 5–20 tys. osób.

Przyszłym partnerom firma stawia wymóg posiadania niewielkiego lokalu z telefonem i dostępem do internetu. Trzeba też wykupić licencję. Jej koszt to od 5 do 10 tys. zł plus VAT, w zależności od wielkości miasta, w którym działać będzie biuro. Do tego dochodzą miesięczne opłaty w wysokości od 200 zł. W mniejszych miastach 5–20 tys. mieszkańców partner nie musi zakładać biura, może tylko uczyć pod szyldem Mobile English. Wówczas koszt licencji to 2 tys. zł plus VAT, a opłata miesięczna - 100 zł.

(bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Bogurat

dziennikarz