23.03.2009

Kolejne przedszkole we franczyzie

Pomysłodawca przedszkola Tequesta, jedynego w Polsce, które oferuje opiekę przez całą dobę, zamierza rozwinąć sieć franczyzową.

Pierwsza przedszkole Tequesta zostało otwarte w zeszłym roku w Warszawie. Do końca br. przedstawiciele firmy zapowiadają otwarcie kolejnych dwóch placówek – również w stolicy. Twierdzą też, że prowadzą obecnie zaawansowane rozmowy z czterema potencjalnymi franczyzobiorcami.
- Mimo że działamy od niedawna, mamy dobrze rozpoznawalną markę. Rozgłos medialny zapewniły nam elastycznie godziny pracy przedszkola. W branży edukacyjnej nadszedł czas na zmiany i my dostosowaliśmy się do nowych potrzeb klientów – mówi Krzysztof Traczyński, dyrektor ds. rozwoju i franczyzy Tequesta. - Planujemy, że w przeciągu 10 lat otworzymy przynajmniej po jednym przedszkolu Tequesta w każdym dużym mieście w Polsce – dodaje.

Krzysztof Traczyński, dyrektor ds. rozwoju i franczyzy Tequesta

Potencjalny franczyzobiorca Tequesta powinien dysponować kwotą przynajmniej 100 tys. zł jeśli posiada własny lokal, lub 250 tys. zł jeśli obiekt trzeba będzie wynająć. Opłata licencyjna za przystąpienie do sieci wynosi 50 tys. zł. W trakcie współpracy franczyzobiorca będzie zobowiązany odprowadzać na rzecz franczyzodawcy opłatę w wysokości 5 proc. od obrotu.

W Polsce działają dwie franczyzowe sieci przedszkoli: Zielona Ciuchcia i Klub Malucha Siódme Niebo.

(smoli)