Plany na 2009 rok spółki pocztowej InPost zakładają świadczenie usług pocztowo-finansowych w 230 miastach w Polsce.
Wtorek
24.03.2009
W planach InPostu na 2009 rok jest m.in. uruchomienie na polskim rynku usługi kurierskiej Wyślij/odbierz paczkę przez paczkomat.
 

Spółka zamierza w br. rozwinąć na tyle sieć, aby móc świadczyć usługi pocztowo-finansowe w 230 Polski. Wśród rozwiązań planowanych na najbliższy czas znajdzie się także m.in. poczta hybrydowa oraz możliwość opłacania rachunków przez SMS.

InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g. Docelowo - w 2009 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa oraz usługi ukierunkowane na e-handel.

Grupa Integer.pl, do której należy również InPost, po czterech kwartałach 2008 roku zwiększyła skonsolidowany zysk netto o 111,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2007 roku (z 2,7 do 5,8 mln).

- Integer.pl dzięki odważnym decyzjom i innowacyjnym pomysłom zakończył 2008 rok sukcesem pomimo kryzysu ekonomicznego – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

Zyski z działalności operacyjnej spółki wzrosły o ponad 128 proc. (z 3,5 na 8,08 mln zł). W tym okresie firma odnotowała przychody na poziomie 100,6 mln zł, co oznacza wzrost o 62 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Czwarty kwartał 2008 roku był dla grupy Integer.pl kolejnym etapem realizacji celów emisyjnych oraz inwestycji na potrzeby rynku pocztowo-kurierskiego. Należący do grupy niezależny operator pocztowy InPost rozpoczął działania związane z wprowadzeniem nowej usługi kurierskiej skierowanej na potrzeby e-commerce. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 30 mln zł. Znaczna część działań związanych z uruchomieniem nowego rozwiązania zostanie sfinansowana z uzyskanych przez spółkę dotacji unijnych. Ponadto, firma - przy współpracy z Fibra Hallo.pl - zaangażowała się w innowacyjny na polskim rynku projekt poczty hybrydowej łączącej funkcjonalność poczty elektronicznej i cechy tradycyjnych usług pocztowych i poligraficznych. Z kolei InPost Finanse - druga spółka należąca do grupy - poszerzył zakres działalności zwiększając liczbę punktów obsługi klienta, w których świadczone są usługi finansowo-ubezpieczeniowe z 40 na 95.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz
/1/
ZOBACZ WIĘCEJ