06.03.2009

Franczyza z certyfikatem

Polska Organizacja Franczyzodawców rozdała certyfikaty, w których potwierdza, że firmy będące członkami organizacji spełniają wymogi Europejskiego Kodeksu Franczyzy i należą do grona wiarygodnych firm franczyzowych.

W pierwszej części spotkania Monika Dąbrowska, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców opowiedziała o osiągnięciach organizacji w ciągu ostatniego roku. Przez ten rok POF przyjął sześciu nowych członków: firmę Cartridge World CEE posiadającą sieć sklepów z artykułami do drukowania, spółkę Detal Koncept rozwijającą sieć sklepów spożywczych Groszek i delikatesów Milea, Office 1 Poland S.A. – sieć sklepów z artykułami biurowymi, Wars S.A., zajmującą się obsługą osób podróżujących pociągami osobowymi, Akademię Językową Open School – sieć szkół językowych oraz firmę Perfect Moments posiadającą sieć konsultantów ślubnych.

Uczestnicy spotkania otrzymali certyfikaty, w których Polska Organizacja Franczyzodawców potwierdza, że firmy będące członkami organizacji spełniają wymogi Europejskiego Kodeksu Franczyzy i należą do grona wiarygodnych firm franczyzowych.

Następnie Michał Wiśniewski, dyrektor ds. franchisingu z firmy doradczej PROFIT system, przedstawił dane pochodzące z najnowszego raportu o rynku franchisingu w Polsce oraz opowiedział o aktualnej sytuacji w branży. Zapoczątkowało to dyskusje o wpływie kryzysu na rynek franchisingu w naszym kraju. Przedstawiciele firm franczyzowych opowiadali jak ich firmy radzą sobie w czasach spowolnienia gospodarczego.

W drugiej części spotkania odbyło się szkolenie z zakresu komunikacji i technik radzenia sobie w sytuacjach stresowych w biznesie. Uczestnicy spotkania nauczyli się wykorzystywać umiejętności efektywnego komunikowania się w sytuacjach trudnych, dowiedzieli się jak zarządzać stresem oraz jak skutecznie odpoczywać.

(smoli)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0