01.04.2009

Szybki rozwój herbaciarni

Sieć Czas na herbatę otworzyła kolejny sklep i planuje uruchamiać następne.

Sieć Czas na herbatę powiększyła się o nowy punkt. Sklep własny został uruchomiony w Krasnymstawie. Zaś na początku kwietnia zostanie otwarty kolejny sklep – tym razem franczyzowy - we Wrocławiu w domu handlowym Renoma. Będzie to szósta placówka w stolicy Dolnego Śląska (do tej pory otwarto tam jeden punkt franczyzowy i 4 sklepy własne).

Obecnie Czas na herbatę ma w Polsce 36 sklepów firmowych, w tym 21 własnych placówek i 46 punktów franczyzowych. Poza krajem firma ma 101 sklepów i punktów firmowych w Czechach, m.in. w Pradze, Brnie i Ostrawie.

Dla przyszłych partnerów firma przygotowała dwie propozycje współpracy. Pierwszą jest tzw. mała franczyza, czyli stoisko firmowe. W tym systemie firma udostępnia partnerowi regały w bezpłatne użyczenie, a biorca kupuje towar. Koszt uruchomienia takiego punktu zaczyna się już od 4 tys. zł. Drugi wariant to punkt działający na zasadzie pełnej umowy franczyzowej. Koszt otwarcia waha się od 30 do 90 tys. zł i zależy od wielkości lokalu i jego lokalizacji.

(bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Bogurat

dziennikarz