Monnari na sprzedaż?

Piątek
10.04.2009
Straty za 2008 r. spółki Monnari sięgają 30 mln zł. Firma planuje restrukturyzację i szuka inwestora.
 

Kłopoty finansowe Monnari wynikają m.in. z problemów z uzyskaniem kredytu, upadłości spółki zależnej Molton oraz ze spadku sprzedaży w sklepach Monnari i Pabia.

Aby zapobiec kryzysowi zarząd spółki zamierza ograniczyć rozwój sieci, zamknąć nierentowne salony, wycofuje się również z planów ekspansji poza granice Polski.

Ile z 232 salonów (174 pod marką Monnari i 58 pod logo Pabii) należących do spółki zostanie zamkniętych – na razie nie wiadomo. Zarząd poszukuje inwestora – nie wyklucza również oddania kontroli nad firmą.

(awh)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.