Raiffeisen wiedział, ale nie powiedział

Przed ogłoszeniem upadłości Semax zarządzał 230 sklepami sieci Deep, Hot Oil i Vabbi.
Piątek
17.04.2009
Upadłość firmy Semax stała się problemem nie tylko dla franczyzobiorców, ale również dla inwestorów, którzy kupili obligacje spółki.
 

Firma Semax była wieloletnim klientem banków Raiffeisen, PKO BP i BRE. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki finansowe oraz prognozy rozwoju, Semax – wspólnie z Raiffeisenem – zdecydował się na wzięcie udziału w programie emisji obligacji szukając finansowania pomostowego w drodze na giełdę.

Obligacje, które początkowo były niezbyt popularne, dzięki namowom doradców banku i obietnicom szybkiego zysku okazały się w oczach inwestorów bardzo atrakcyjne. Jeszcze w listopadzie 2008 r. suma wyemitowanych obligacji wynosiła 96 proc. do maksymalnego poziomu. Niektórzy inwestorzy zaniepokojeni informacjami o narastającym kryzysie wstrzymali się z dalszym zakupem obligacji, równocześnie nie odnawiając dotychczasowych pozycji. Inni – namawiani przez doradców banku – wciąż kupowali obligacje spółki. Raiffeisen Bank dalej sprzedawał obligacje, a jednocześnie wypowiedział Semaksowi umowę kredytową – co stało się jedną z przyczyn utraty płynności finansowej przez właściciela sieci sklepów Deep, Hot Oil i Vabbi.

Kiedy 19 marca do Sądu Rejonowego w Poznaniu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości firmy Semax, wielu kupców obligacji poczuło się oszukanych. Część z nich zastanawia się nad złożeniem sprawy do sądu.

(awh)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018