Jeden franczyzobiorca, pięć sklepów

Wtorek
21.04.2009
Kolejny market sieci Spar powstał w Węglińcu. Jego właściciel posiada już cztery inne punkty sprzedaży.
 

Nowy sklep zajmuje powierzchnię 111 m2. Klienci mają do dyspozycji ok. 4 tys. pozycji asortymentowych, w tym produkty marki Spar. To już piąty market prowadzony w systemie franczyzowym przez rodzinę państwa Kowalczyków. Pozostałe sklepy działają w Gozdnicy, Żarach-Kunicach oraz dwa w Łęknicy.

Spar postanowił wprowadzić do marketu w Węglińcu program lojalnościowy. Klienci otrzymują karty, na których mogą gromadzić punkty, zamieniane następnie na upominki.

Firma Spar swoje początki datuje na 1932 rok, kiedy to właśnie pod tą nazwą zaczęło działać zrzeszenie niezależnych kupców. Dzisiaj sieć zrzesza ok. 13,7 tys. sklepów na całym świecie. W Polsce Spar pierwszy market otworzył w 1997 roku.

Aby zostać franczyzobiorcą sieci należy posiadać doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej oraz dysponować lokalem o powierzchni 120-2,5 tys. m2. Spar oferuje doradztwo, szkolenia prowadzone przez ekspertów oraz wsparcie handlowe.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.