21.04.2009

Komputronik ocenił pierwszy kwartał

Przychody Komputronika w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku przekroczyły 186,9 mln zł i były wyższe o prawie 29 proc. niż w analogicznym okresie 2008 roku.

- Wyniki pierwszego kwartału potwierdzają słuszność decyzji strategicznych, które podjęliśmy w ostatnich kilku latach - mówi Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronika. – Systematyczny rozwój sieci salonów partnerskich, aktywność na rynku zaawansowanych systemów informatycznych i ciąg

Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronika

Wojciech Buczkowski przyznaje przy tym, że spółka odczuła pewne spowolnienie w segmencie handlu detalicznego. Z tego względu w pierwszym kwartale br. zmniejszyło się tempo wzrostu przychodów w sieci salonów należących do Komputronika oraz w sklepie internetowym. Korzystny wynik finansowy spółka w znacznym stopniu zawdzięcza sprzedaży w segmencie biznesowym.

Sieć sprzedaży firmy Komputronik liczy już obecnie ponad 200 salonów. Klienci obsługiwani są poprzez salony własne, placówki franchisingowe oraz sklepy Komputronik Partner. Firma zajmuje się też produkcją i serwisem komputerów własnej marki – Komputronik Sensilo, Komputronik Infinity oraz Komputronik Pro. Powstały w lipcu 2005 r. Komputronik Biznes oferuje obsługę w zakresie informatyzacji przedsiębiorstw.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora