Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: w Polsce, Francji, Belgi, Hiszpanii, Portugalii i na Bałkanach.
Środa
22.04.2009
Grupa Muszkieterów otworzyła kolejne dwa sklepy.
 

Nowy supermarket spożywczy Intermarché powstał w Kolbuszowej (woj. podkarpackie), a Bricomarché w Głuchołazach (woj. opolskie). Od początku roku Grupa powiększyła się o 7 placówek i obecnie liczy 196 placówek prowadzonych pod szyldami Intermarché i Bricomarché. Firma nadal realizuje koncepcję tworzenia kompleksów handlowych, tzw. Rynków Muszkieterów. Dlatego również w Głuchołazach klienci będą mogli zrobić zakupy w znajdujących się obok siebie supermarketach Bricomarché i Intermarché.

W nowym Bricomarché, na powierzchni 1350 m2 znajduje się 18.000 artykułów budowlanych, dekoracyjnych oraz ogrodowych. Muszkieterowie oferują również produkty dla majsterkowiczów oraz akcesoria motoryzacyjne. Obecnie sieć Bricomarché liczy w Polsce 61 placówek.

Dodatkowo wraz z kolejnymi otwarciami Grupa sukcesywnie rozszerza swoją działalność na obszarze centralnej i wschodniej Polski, gdzie była dotąd reprezentowana w mniejszym stopniu. Wraz z otwarciem nowego sklepu w Kolbuszowej liczba supermarketów Intermarché w Polsce wzrosła do 135.

Sklepy sieci lokowane są najczęściej w małych i średnich miastach, co pozwala właścicielom poznać potrzeby mieszkańców, a przez to dostosować ofertę i politykę cenową do ich możliwości. Współpraca z samorządem pomaga lokalizować kolejne sklepy zgodnie z potrzebami przyszłych klientów.

Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: w Polsce, Francji, Belgi, Hiszpanii, Portugalii i na Bałkanach. W 2008 roku obroty grupy wyniosły 34,8 mld euro. 4 tys. sklepów, 3,1 tys. niezależnych przedsiębiorców i 130 tys. pracowników sprawiają, że Muszkieterowie uznawani są za czołowych graczy wielkiej dystrybucji oraz są największym zrzeszeniem niezależnych przedsiębiorców w Europie.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz