27.04.2009

Sieć w dwa lata

Mobile English od dwóch lat rozwija sieć franczyzową. Obecnie w sieci działa już 45 franczyzobiorców.

Mobile ENGLISH od dwóch lat rozwija sieć franczyzową. Obecnie w sieci działa już 45 franczyzobiorców.

Przynależność do sieci daje lektorom mobile ENGLISH przewagę nad zwykłymi korepetytorami. Oznakowany samochód, profesjonalnie przygotowane materiały do pracy sprawiają, że kursant wie, że obsługuje go wykwalifikowany nauczyciel.

Klientem docelowym mobile ENGLISH są osoby, które chcą mieć możliwość nauki języka angielskiego w ich domach lub miejscach pracy w ustalonym dniu i godzinie.

Osoba, która chciałaby zostać franczyzobiorcą sieci mobile ENGLISH powinna dysponować kwotą rzędu 10-30 tys. zł. Franczyzodawca poszukuje obecnie partnerów w miastach o populacji od 20 do 200 tys. mieszkańców. Jeśli franczyzobiorca będzie chciał działać na terenie większego miasta, musi otworzyć biuro – w mniejszych miejscowościach nie jest to konieczne. Lokal powinien mieścić się nie dalej niż 5 km od centrum miasta i mieć minimum 20 m2 powierzchni. Opłata wstępna waha się od 3 do 10 tys. zł, w zależności od wielkości miasta, w którym będzie działał franczyzobiorca – im większe miasto, tym wyższa opłata. W zamian franczyzobiorca otrzymuje know-how firmy i przechodzi kompleksowe szkolenie z zakresu prowadzenia oddziału. Opłaty miesięczne również są uzależnione od wielkości miasta. Na początku współpracy wynoszą od 100 do 500 miesięcznie, po trzech latach współpracy od 500 zł do 1 tys. zł. Przedstawiciele sieci twierdzą, że zwrot z inwestycji następuję średnio po upływie 6-12 miesięcy od rozpoczęcia współpracy.

mobile ENGLISH działa w Polsce od 5 lat. Centrala firmy znajduje się w Łodzi.

(smoli)