30.04.2009

Blue Tax Group w tarapatach?

Firma świadcząca usługi doradztwa finansowego do tej pory nie opublikowała wyników finansowych za IV kwartał 2008 roku.

Zdaniem ekspertów spółka notowana na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych może mieć problemy finansowe. Świadczy o tym m.in. fakt, że raport za III kwartał 2008 roku został ujawniony już 1,5 miesiąca po zakończeniu okresu sprawozdawczego. Nie wiadomo dlaczego do chwili obecnej zarządzający Blue Tax Group wstrzymują się z opublikowaniem wyników za cały miniony rok i jego ostatni kwartał. Jak sami twierdzą w firmie trwa audyt, a po jego zakończeniu zarząd przedstawi wszystkie dane finansowe. Jednak już dziś wiemy, że z zakładanych w chwili wejścia na giełdę w lutym 2008 roku 3,04 mln zł przychodów, spółka osiągnęła 2,2 mln zł.

Na terenie całej Polski działa 13 placówek franczyzowych Blue Tax Group.

Blue Tax Group zawarł do tej pory 13 umów franczyzowych i 63 umowy o współpracy z biurami rachunkowymi oraz kancelariami doradztwa podatkowego. Grupa posiada również trzy oddziały własne.

Koszt przystąpienia do sieci wynosi 4-50 tys. zł w zależności od wyboru formy współpracy. Franczyzobiorcy mogą liczyć na wsparcie w zakresie zaprojektowania placówki, doradztwa oraz działań promocyjnych. Blue Tax Group pomoże również pozyskać nowych klientów.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0