29.04.2009

Sita planuje kolejne otwarcia

Sita, firma specjalizująca się w uczeniu języków obcych, zamierza zagęścić sieć franczyzową.

Poszukuje franczyzobiorców w siedmiu województwach. Firma chce nawiązać współpracę z nowymi partnerami najchętniej z województw: zachodniopomorskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, kieleckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podlaskiego. Obecnie w sieci SITA działa 42 franczyzobiorców.

Nauka metodą SITA polega na uczeniu się języków obcych w stanie relaksu

Warunkiem podjęcia współpracy jest posiadanie lub wynajęcie biura w dowolnie wybranej lokalizacji, chociaż preferowane są centra miast lub centra handlowe. Przyszły partner musi ukończyć szkolenie. Kwota inwestycji wynosi od 6 tys. zł (jednoosobowa działalność) do 50 tys. zł (salon sprzedaży). Przedstawiciele firmy twierdzą, że zwrot z inwestycji następuje w przypadku jednoosobowej firmy już po trzech miesiącach, a w przypadku punktu franczyzowego najpóźniej po półtora roku.

Nauka metodą SITA polega na uczeniu się języków obcych w stanie relaksu. Przedstawiciele firmy informują, że w ciągu siedmiu dni kursant może przyswoić nawet 1100 słów. W systemie SITA można uczyć się języków: angielskiego (poziom od podstawowego do zaawansowanego), niemieckiego (poziomy do średniozaawansowanego), francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego (tylko poziom podstawowy). SITA oferuje osobom, które chcą uczyć się języków obcych w szkole, kursy językowe z lektorem. Kurs składa się 30 godzin zegarowych, w tym 10 godzin z lektorem, i kosztuje 2 tys. zł. W cenie kursu uczeń ma możliwość korzystania z urządzenia systemowego SITA. Zakup samego urządzenia to wydatek 799 zł. Korzystanie z urządzenia SITA, składającego się z maski i czujnika oddechu, umożliwia uczniowi koncentrację na własnym oddechu i izoluje od bodźców zewnętrznych otoczenia. Grupą docelową firmy SITA są osoby w wieku 25-55 lat, choć nauka opatentowaną metodą zalecana jest już młodzieży od 12. roku życia.

(smoli)