13.05.2009

Subway na lotniskach

Subway, sieć barów kanapkowych planuje ekspansję placówek na lotniskach największych miast w Polsce.

Według informacji Martina Prince`a, przedstawiciela sieci Subway w Europie Środkowo–Wschodniej strategia rozwoju ma objąć takie miasta jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk oraz w dłuższej perspektywie Katowice. Wszystkie placówki będą działały na zasadzie franczyzy.
- Prowadzimy negocjacje z kierownictwem lotnisk w poszczególnych miastach dotyczące lokalizacji przyszłych restauracji Subway – mówi Martin Prince, dyrektor ds. rozwoju sieci Subway w Europie Środkowo–Wschodniej.

W Polsce działa 26 barów Subway

Realizacja nowej strategii rozwoju, oprócz Polski obejmuje również porty lotnicze w Czechach, Chorwacji, na Słowacji i na Węgrzech. Najwcześniej zostanie otwarta restauracja w Pradze, w porcie lotniczym Ruzyne. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec maja.
- Zdajemy sobie sprawę, że spowolnienie gospodarcze osłabi ruch pasażerów na lotniskach. Niemniej jednak taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Strategię Subway`a traktujemy długoterminowo i chcemy być we właściwym miejscy kiedy znów przyjdzie hossa – mówi Martin Prince. Niewykluczone, że w przyszłości rozwój w Czechach obejmie również lotnisko w Brnie i Ostrawie.

W następnej kolejności po Czechach, Subway jest zainteresowany otwarciami w Polsce i na Węgrzech. Inwestycje na Słowacji i w Chorwacji zostaną dopiero zrealizowane po rozbudowie tamtejszych lotnisk.

Obecnie na świecie istnieje ponad 30 tys. restauracji Subway, które działają w 87 krajach. W Polsce działa 26 barów Subway. Według planów na 2009 rok, w całym kraju sieć rozwinie się o 20 nowych placówek.

(mk)