18.05.2009

Czeka nas rewolucja ubezpieczeniowa

- mówi Eliza Sakowska z firmy Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe.

Czy w obecnych czasach należy inwestować czy oszczędzać?
Powinniśmy inwestować i gromadzić oszczędności. W decyzjach finansowych klienci kierują się przede wszystkim bezpieczeństwem swoim i swojej rodziny, dlatego też staramy się, by indywidualny projekt rozwiązań był obarczony wyważonym ryzykiem. Oszczędzać z pewnością należy i to nie tylko w trudnych czasach. Beztroską wręcz wydaje się myślenie o emeryturze wyłącznie ZUS czy OFE. Badania dowodzą, że dochód z tych źródeł może stanowić jedynie połowę ostatniego wynagrodzenia. Perfect NDF stawia na inwestycje; dużym powodzeniem cieszą się dziś produkty strukturyzowane, dające gwarancję, m.in. zwrotu kapitału.

Eliza Sakowska, menedżer działu PR i Marketingu firmy Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe

Jak zmieni się w najbliższym czasie struktura rynku finansowego?
Trudno przewidzieć, wiele zależy od tego, jak będzie wyglądał rynek pracy i nieruchomości, czy nastąpi spadek optymizmu konsumentów, etc. Z pewnością czeka nas rewolucja na rynku polis OC, ubezpieczeń zdrowotnych. Do klienta należy wybór instytucji, doradcy. Perfect NDF SA stawia na wieloletnie relacje z klientem, poparte możliwością modyfikacji rozwiązań i dostosowywania oferty do zmieniającej się sytuacji. Wciąż szukamy nowych, korzystniejszych rozwiązań. Przyjęliśmy również za priorytet dywersyfikację oferty.

Jakie są perspektywy rynku ubezpieczeniowego?
Z pewnością dobre. Doradca finansowy to zawód z ogromną przyszłością, pod warunkiem, że będziemy opierać się na długotrwałych relacjach z klientami, nie zaś na chęci szybkiego zysku. Naszym partnerom gwarantujemy długoletnią współpracę i wzajemne korzyści.

rozmawiała (awh)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0