19.05.2009

Pierwszy MOP otwarty

Spółka Lotos Paliwa uruchomiła pierwsze tzw. Miejsce Obsługi Podróżnych. Stację wraz z ofertą usług dla kierowców uruchomiono w Kołbaskowie.

Oprócz dystrybutorów z tradycyjnymi paliwami obiekt wyposażony jest w 4 stanowiska sprzedaży AdBlue oraz tyle samo dystrybutorów umożliwiających szybkie tankowanie TIR-ów. Placówka mieści się przy autostradzie A6 prowadzącej z Polski do Niemiec. Dodatkowo w ofercie stacji znajduje się m.in. sklep i parking z myślą o kierowcach TIR-ów i aut osobowych.

– W tym roku strategia rozwoju sieci skupi się przede wszystkich na dalszej rozbudowie nowoczesnych placówek. Szczególny nacisk kładziemy na rozbudowę stacji przy autostradach, które zapewniają koncernom najwyższe marże – podkreśla Hanka Krzyżańska, prezes Lotos Paliw.
– Stacja w Kołbaskowie będzie obsługiwała między innymi naszych klientów flotowych, posługujących się kartami Lotos Biznes – dodaje Waldemar Soczyński, dyrektor ds. sieci stacji Lotos Paliw. – Nie zabraknie na niej także nowoczesnych paliw Dynamic.

Budowę kolejnych MOP-ów – przy autostradach A2 i A4 Lotos Paliwa rozpoczną we wrześniu tego roku. Obiekty te zostaną oddane do użytku z początkiem 2010 r. Pod koniec ubiegłego roku, w zakończonym przez GDDKiA przetargu, Lotos uzyskał prawo do budowy sześciu stacji paliw przy autostradach A2 (odcinek Konin – Stryków) i A4 (odcinek Wrocław – Katowice). GDDKiA w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 r. zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw.

W styczniu 2009 r. minęło trzynaście lat istnienia spółki, która odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw Lotos. Aktualnie działa 318 stacji lokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych, 142 z nich to stacje ajencyjne, 86 ma status stacji partnerskich, a 90 pozostałych to obiekty patronackie. Pod koniec 2008 roku w sieci Lotos działało ponad 350 placówek. Powodem spadku liczby stacji jest wygaśnięcie części umów patronackich.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora