Wtorek
19.05.2009
Spółka Lotos Paliwa uruchomiła pierwsze tzw. Miejsce Obsługi Podróżnych. Stację wraz z ofertą usług dla kierowców uruchomiono w Kołbaskowie.
 

Oprócz dystrybutorów z tradycyjnymi paliwami obiekt wyposażony jest w 4 stanowiska sprzedaży AdBlue oraz tyle samo dystrybutorów umożliwiających szybkie tankowanie TIR-ów. Placówka mieści się przy autostradzie A6 prowadzącej z Polski do Niemiec. Dodatkowo w ofercie stacji znajduje się m.in. sklep i parking z myślą o kierowcach TIR-ów i aut osobowych.

– W tym roku strategia rozwoju sieci skupi się przede wszystkich na dalszej rozbudowie nowoczesnych placówek. Szczególny nacisk kładziemy na rozbudowę stacji przy autostradach, które zapewniają koncernom najwyższe marże – podkreśla Hanka Krzyżańska, prezes Lotos Paliw.
– Stacja w Kołbaskowie będzie obsługiwała między innymi naszych klientów flotowych, posługujących się kartami Lotos Biznes – dodaje Waldemar Soczyński, dyrektor ds. sieci stacji Lotos Paliw. – Nie zabraknie na niej także nowoczesnych paliw Dynamic.

Budowę kolejnych MOP-ów – przy autostradach A2 i A4 Lotos Paliwa rozpoczną we wrześniu tego roku. Obiekty te zostaną oddane do użytku z początkiem 2010 r. Pod koniec ubiegłego roku, w zakończonym przez GDDKiA przetargu, Lotos uzyskał prawo do budowy sześciu stacji paliw przy autostradach A2 (odcinek Konin – Stryków) i A4 (odcinek Wrocław – Katowice). GDDKiA w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 r. zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw.

W styczniu 2009 r. minęło trzynaście lat istnienia spółki, która odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw Lotos. Aktualnie działa 318 stacji lokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych, 142 z nich to stacje ajencyjne, 86 ma status stacji partnerskich, a 90 pozostałych to obiekty patronackie. Pod koniec 2008 roku w sieci Lotos działało ponad 350 placówek. Powodem spadku liczby stacji jest wygaśnięcie części umów patronackich.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Warsztat samochodowy: Pieniądze na warsztacie

Gdyby trzeba było podjechać na przegląd klimatyzacji w samochodzie, to w Warszawie kierujcie się do www.perfectclima.pl - kolejek niema za bardzo, szybo się uwijają, a...

50 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Jakie metody polecacie? Jakie są skuteczne?

1 wypowiedzi
ostatnia 13.05.2018
Warsztat lakierniczy w stolicy

Z dobrym mechanikiem to jest jak z dobrym lekarzem – ze świecą szukać, także myślę, że na dobry warsztat lakierniczy zawsze znajdzie się miejsce, choć muszę...

13 wypowiedzi
ostatnia 13.05.2018
Małe firmy transportowe

Te małe stacje to jest fajna sprawa. _______________________ Praca licencjacka z pedagogiki

61 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Małe firmy transportowe

Może ktoś z Was będzie zainteresowany zakupem kabli czy przewodów połączeniowych? Firma http://mciproduction.pl/kable-na-zamowienie/ sprzedaje kable na zamówienie, mogą...

61 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Warsztat samochodowy: Pieniądze na warsztacie

Ja z kolegą prowadzę http://pomocdrogowaszczecin.com.pl/

50 wypowiedzi
ostatnia 07.05.2018
Małe firmy transportowe

Zawsze można wziąć kredyt w banku. Kulczyk tak robił. ____________________ Marketing narracyjny - Storytelling

61 wypowiedzi
ostatnia 30.04.2018
Spedycja/Transport/Logistyka

Branża TSL rozwija się w Polsce najlepiej. Tam jest dobra praca i wynagrodzenie. _____________________ Prace licencjackie z Marketingu

44 wypowiedzi
ostatnia 30.04.2018