20.05.2009

Monnari z nowym inwestorem?

Łódzka spółka Monnari Trade może uciec przed widmem upadłości.

Na rynku pojawiły się spekulacje, że producent eleganckiej odzieży dla kobiet może uzyskać finansowe wsparcie od Sylwestra Cacka. Wiadomość o możliwości zainwestowania w spółkę przez łódzkiego inwestora spowodowała wczoraj (19 maja) wzrost kursu akcji spółki o 34,9 proc., z poziomu 1,32 zł do 1,78 zł. Cacek przyczynił się w ostatnim czasie do pozostania na rynku spółki Sfinks, zapowiada też udzielenie pomocy Redanowi.

Monnari jest producentem eleganckiej odzieży dla kobiet

Monnari boryka się z fatalną sytuacją finansową. Na początku mają spółka złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Łódzka sieć odzieżowa liczyła na pomoc banków oraz dobrą wolę centów handlowych. Jednak Raiffeisen Bank wypowiedział spółce umowy kredytowe opiewające na łączną kwotę 37 mln zł, a inne banki odmówiły finansowego wsparcia. Wzrastające ceny wynajmu powierzchni w luksusowych centrach handlowych oraz słabnący złoty dopełniły dzieła zniszczenia w rachunku wyników Monnari Trade. Zarząd firmy prowadzi intensywne negocjacje w sprawie restrukturyzacji zadłużenia i stara się pozyskać nowych inwestorów.

Monnari Trade prowadzi sprzedaż poprzez własną sieć detaliczną. Do połowy 2008 powstało w Polsce ponad 250 salonów trzech marek grupy - Monnari, Pabia oraz Roy.

(gum)