Aktualnie w sieci funkcjonuje 318 stacji zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych.
Wtorek
09.06.2009
Po czterech miesiącach tego roku sieć stacji Lotos powiększyła się o 10 nowych obiektów.
 

Są to stacje własne i partnerskie. Do końca 2009 roku Lotos planuje rozbudować swoją sieć o kolejne 15 placówek. Trzy z wyżej wymienionych 10 stacji, to obiekty własne koncernu.
– Oddane do użytku jeszcze w styczniu stacje w Rawiczu i Nowej Soli oraz nasz pierwszy MOP, uruchomiony w Kołbaskowie przy autostradzie A6, prowadzącej do Niemiec – wymienia Hanka Krzyżańska, prezes Lotos Paliw.

Kolejne 7 placówek to stacje partnerskie, operujące w ramach systemu partnerstwa handlowego „Rodzina Lotos”. Wśród nich znalazły się m.in. stacje w Bielsku Podlaskim, Rumi, Środzie Śląskiej czy Radzyminie.
– W ramach tego segmentu planujemy uruchomić niebawem następne 3 stacje zlokalizowane w miejscowościach Przysucha, Brzezna i Wrzosy – dodaje Waldemar Soczyński, dyrektor ds. sieci stacji Lotos Paliw.

Jednocześnie we wrześniu br. spółka rozpoczyna budowę MOP-ów przy autostradach A2 i A4. Obiekty te zostaną oddane do użytku na początku 2010 r. Zgodnie z wynikami przetargu ogłoszonymi 23 października ub. r. Lotos uzyskał prawo do budowy aż sześciu stacji paliw w ramach MOP. W ramach programu rozwoju sieci autostrad w Polsce GDDKiA zaplanowała do 2015 r. zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw.

Zgodnie ze zaktualizowaną strategią dotyczącą segmentu handlowego Lotos do 2012 roku planuje zwiększyć swój udział w detalicznym rynku sprzedaży paliw do 10 proc., a także podnieść efektywność swoich obiektów oraz umocnić wizerunek rozwijającej się sieci stacji.

W styczniu 2009 r. minęło trzynaście lat istnienia spółki Lotos Paliwa, która odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw. Aktualnie w sieci funkcjonuje 318 stacji zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych.

(agaka)