19.06.2009

Domowa inwestycja

O rynku domów jednorodzinnych opowiada Dietmar Krywald, członek zarządu HS-Solid Polska Sp. z o.o.

Czy obecny zastój w sektorze budowlanym i deweloperskim negatywnie przekłada się na wyniki sprzedaży HS-Solid, czy załamanie nie jest tak widoczne w Państwa segmencie?
Mimo nieustannie napływających wiadomościach o kryzysie i jego skutkach patrzymy optymistycznie w przyszłość. Po krótkim zastoju w okresie zimowym, co zresztą jest normalne w branży budowlanej, obserwujemy stopniowy wzrost zainteresowania ofertą domów jednorodzinnych. Wielu Polaków doszło do wniosku, że nieruchomości, to o wiele lepsza lokata kapitału niż inwestowanie np. w akcje. To właśnie teraz klienci szczególnie doceniają pakiet ubezpieczeń, jaki im oferujemy.

Dietmar Krywald, członek zarządu HS-Solid Polska Sp. z o.o.

Osoby o jakim profilu wiekowym i majątkowym decydują się na własny dom, zamiast mieszkania w bloku?
Klienci Town & Country to przede wszystkim młode małżeństwa z jednym lub dwójką dzieci. Zdarzają się też pary, które odchowały już swoje pociechy i poszukują niedużego domu z dala od zgiełku miasta.Większość klientów finansuje inwestycję ze środków uzyskanych z kredytu. Początkowo nie zdają oni sobie często sprawy, że mogą zamieszkać w wymarzonym domu, z miesięczną ratą kredytu zbliżoną do kosztów wynajmu mieszkania.

rozmawiał (gum)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0