23.06.2009

50 stacja franczyzowa

Statoil kontynuuje rozwój sieci franczyzowej. Otwarta została 50 stacja Statoil na licencji.

Placówka działa w Tarnowie w województwie małopolskim. Sieć Statoil liczy obecnie 281 stacji w tym 45 stacji typu 1-2-3 z segmentu ekonomicznego i 50 franczyzowych. Na stacji dostępne są benzyny, olej i autogaz. Obiekt dysponuje stanowiskiem do szybkiego tankowania samochodów ciężarowych. Przy stacji znajduje się całodobowy sklep, w którym klienci mogą zaopatrzyć się m.in. w produkty spożywcze, przemysłowe oraz akcesoria do pielęgnacji samochodów. Dla kierowców została przygotowana oferta gastronomiczna (kawa, zimne napoje, zimne i ciepłe przekąski). Klienci mogą również skorzystać z myjni samochodowej.

Pierwsza franczyzowa stacja Statoil - w Karczewie k. Warszawy.

Franczyza ze Statoil

Statoil rozwija sieć stacji franczyzowych od 2004 roku. Pierwsza uruchomiona przez franczyzobiorcę otwarta została w Karczewie k. Warszawy. Oferta franczyzowa Statoil skierowana jest do właścicieli prywatnych stacji, jak również do tych, którzy gotowi są do zainwestowania we własną stację benzynową.
- W tym roku planujemy otworzyć kilkanaście placówek franczyzowych na terenie całego kraju - mówi Andrzej Magryś, prezes Statoil w Polsce.

Główne kryteria wyboru przyszłych stacji franczyzowych to dobra lokalizacja, zapewnienie odpowiedniego poziomu sprzedaży paliw i doświadczenie w branży paliwowej. Od franczyzobiorcy Statoil oczekuje wyłączności w sprzedaży paliw oraz stosowania standardów firmy odnośnie sposobu prowadzenia placówki. Umowa ze Statoil daje franczyzobiorcy prawo do posługiwania się znakami handlowymi oraz sprzedaży paliw Statoil, regularnie kontrolowanych pod względem jakości przez zewnętrzna firmę SGS (Societe General de Surveillance). Franczyzobiorca korzysta z działań marketingowych oraz ze szkoleń prowadzonych przez centralę.

Statoil wyposaża stacje franczyzowe w urządzenia i oprogramowanie do zarządzania np. system kasowy, system monitoringu paliw), we wszelkie nośniki logo Statoil oraz w niektóre elementy wyposażenia sklepu. Umowa franczyzy dotyczy zarówno prowadzenia części paliwowej stacji, jak i sklepu przy stacji. Właściciel stacji franczyzowej może prowadzić dodatkowe zaplecze usługowe – takie jak hotel, warsztat samochodowy, czy restaurację.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora