30.06.2009

USA Sports w dużych miastach

Tribal Polska otwiera sklepy z popularną amerykańską odzieżą typu streetwear pod marką USA Sports.

Na początku działalności firma uruchomiła dwie placówki pod nazwą Tribal - we Włocławku i Wrocławiu. Obecnie poza marką Tribal, firma Tribal Polska dystrybuuje odzież czterech amerykańskich brandów - Ecko Unltd, Karl Kani, G-Unit oraz Pelle Pelle.
- W związku z tym, wzorem z naszych partnerów z Niemiec postanowiliśmy otwierać sklepy pod marką USA Sprorts w Polsce - mówi Dariusz Marzec z Tribal Polska. - W placówkach tych posiadamy wszystkie wspomniane marki oraz modele butów Nike i Adidas, a także marek DC, Etnies oraz Adio.

Artur Cieciórski, zwycięzca II edycji You Can Dance dla Tribal

W chwili obecnej w sieci działają 4 sklepy własne. Do sieci należy również 38 pplacówek partnerskich w Polsce, 24 na Ukrainie i 2 na Białorusi. Do końca roku Tribal zamierza otworzyć 3 sklepy własne.

- Również i my odczuliśmy rosnący kurs euro - mówi Dariusz Marzec. - Kupujemy w euro, czynsze płacimy w euro, a zarabiamy w złotówkach. Przy naszej marży 60-70 proc. będziemy starali się wyjść obronną ręką z obecnej sytuacji panującej na rynku.

Tribal poszukuje partnerów w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Toruniu, Bydgoszczy, a także Częstochowie, Bielsku Białej, Słupsku oraz w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Lokale otwierane będą w miejscowościach liczących ponad 100 tys. mieszkańców.

Samo przystąpienie do sieci nie kosztuje nic - franczyzodawca nie pobiera opłat licencyjnych. Przewidywana kwota inwestycji w nowo budowanych galeriach wynosi 1,3-1,8 tys. zł /m2 (bez towaru), 2-2,5 tys. zł/m2 (z towarem). W galeriach już istniejących franczyzobiorca musi przygotować się na poniesienie kosztów rzędu 600-800 zł/m2 bez towaru i 1,3-1,5 tys. zł/m2 z towarem. Wielkość inwestycji uzależniona jest przede wszystkim od stanu lokalu, ale również od lokalizacji oraz zakresu koniecznych zmian.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora