30.06.2009

Flora Poland tworzy sieć

W roku 2009 planowane jest uruchomienie minimum 5 placówek franczyzowych.

Flora Poland zajmuje się sprzedażą artykułów florystycznych i dekoracyjnych importowanych z Azji, Afryki oraz Europy. Obecnie firma posada dwie placówki własne i jedną franczyzową. Natomiast w roku 2010 Flora Poland zamierza uruchomić 20 samodzielnych placówek.

Pierwsze jednostki franczyzowe zlokalizowane będą na terenie województwa śląskiego, w Rybniku, Żorach, Gliwicach, Wodzisławiu Śląskim, a także Radlinie, Pszowie, Rydułtowach czy Raciborzu.
- Przyszłych franczyzobiorców poszukujemy głównie wśród dotychczasowych odbiorców detalicznych, czyli kwiaciarni już działających, oferując im gotowe rozwiązania systemowe - mówi Łukasz Larisch.
Najbliższe otwarcia planowane są na sierpień w Rydułtowach, we wrześniu w Rybniku i Raciborzu oraz w listopadzie w Rybniku oraz pod koniec roku w Wodzisławiu Śląskim.

Wymagania kapitałowe wobec franczyzobiorcy to ok. 15-25 tys. zł, lokalowe - to posiadanie placówki o powierzchni 30 m2. Koszty remontu kształtują się w granicach od 2 do 15 tys. zł w zależności od stopnia ustalonych do wykonania zmian. Miesięczna opłata licencyjna wynosi w pierwszym roku obowiązywania umowy 200 zł. Szacowany okres zwrotu z inwestycji to 9-15 miesięcy. Franczyzodawca zapewnia swobodę w zakupie towarów od innych dostawców w wys. ok. 20 proc. całkowitego miesięcznego obrotu.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora