29.06.2009

Pięćdziesiątka przekroczona

Od trzech lat firma Vacufit rozwija sieć salonów wyposażonych w kapsuły wspomagające odchudzanie. W sieci aktualnie działa 51 placówek.

VacuFit zajmuje się produkcją kapsuł próżniowych i termalnych. Są to urządzenia treningowe składające się z bieżni zamkniętej w kapsule, wewnątrz której wytwarzane jest podciśnienie.
– Po 10 treningach obwód bioder i ud zmniejsza się o cztery centymetry, a cellulit znika u 80 proc. użytkowników – twierdzi Małgorzata Kucharska z Vacu Fit.

VacuFit zajmuje się produkcją kapsuł próżniowych i termalnych

Obecnie polska sieć liczy trzy studia własne oraz 48 partnerskich, w sumie na całym świecie jest ich ponad 220. Firma nadal rozwija sieć partnerską i poszukuje osób zainteresowanych współpracą. Potencjalny partner sieci musi dysponować przynajmniej 28 tys. zł. Najlepszą lokalizacją dla studia VacuFit są centra miast oraz duże osiedla mieszkaniowe. Franczyzodawca pomaga w wyborze lokalu, przeprowadza badanie lokalnego rynku, planuje kampanię reklamową, zapewnia profesjonalne szkolenia. Dodatkowo partner w ramach wykupionej licencji otrzymuje urządzenie wspomagające odchudzanie Wibra Power oraz masażer.

Według przedstawicieli sieci rentowność przedsięwzięcia opiera się przede wszystkim na niskich kosztach eksploatacji kapsuły. Twierdzą, że zysk generowany przez jedno urządzenie wynosi około 120 tys. zł rocznie, a zwrot z inwestycji następuje średnio po czterech miesiącach.

(smoli)