Jeden z dwóch krakowskich supermarketów Stokrotki.
Czwartek
02.07.2009
Grupa Handlowa otwiera kolejne supermarkety pod logo Stokrotka. Ostatnie otwarcia supermarketów miały miejsce w Knurowie, Łomży, Gorzowie Wielkopolskim, Sandomierzu i Krakowie.
 

Dzięki temu liczba działających Stokrotek przekroczyła już 140 placówek. Do końca roku ma ich powstać jeszcze kilkadziesiąt. W ostatnich dniach doszło również do sfinalizowania zakupu spółki Alfa, która posiada trzy sklepy.

Właściciel Stokrotki, Grupa Handlowa Emperia, zatrudnia 12 tys. pracowników i zgodnie z rankingiem Dziennika Wschodniego uchodzi za największą firmę Lubelszczyzny 2008 roku.

- Jesteśmy największą firmą handlową z polskimi korzeniami - mówi Artur Kawa, prezes Emperii Holding. - To właśnie w 1990 roku na Lubelszczyźnie powstała nasza pierwsza hurtownia artykułów spożywczych. Dziś jesteśmy ogólnopolską grupą spółek prowadzących detaliczną oraz hurtową sprzedaż artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych.

Stokrotka powstała w 1994 roku w Lublinie. Wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia, do której należą Groszek, Milea, Lewiatan, Delima, Euro Sklep i Społem Tychy. Zarządzająca grupą Emperia Holding od 2002 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych.

(dw)